Ask.fm

„Ptej se a odpovídej!“ zní motto sociální sítě, která je na raketovém vzestupu. Desetitisíce českých, světových i tak nějak česky světových dětiček tráví celé dny a noci psaním stupidních odpovědí na podobně stupidní otázky a my bychom je spolu s áskefemkem rádi nechali stoupat ještě pěkných pár stovek kilometrů za hranice zemské atmosféry.

Internet je skutečně bizarní vynález, neboť je na něm místo pro všechny možné formy exhibice. Už jsme vám ukazovali pár exotů, kteří mají potřebu natáčet šílená videa (poprvé, podruhé), stejně tak jako všemožné Můry, které jsou mrknutím Oka se vším hotové.

Sociální síť Ask.fm všem českým dětem – a bohužel nejen jim, neboť uživateli jsou i lidé starší a poměrně rozumní – dává neomezený prostor pro vystavování jejich hlouposti, a to obvykle v intervalu ne delším než několik vteřin, čímž se z áskka stává dokonalý duchovní nástupce slavného xchatu. Ano, i já jsem si ve svých třinácti letech četl veřejné chaty v kategorii „Sex a neřesti od 18 let“ a pokud to na mě zanechalo nějaké stopy, jsou ukryté skutečně hluboko. Tak hluboko, že by mi s tím ani v místnosti „Gay SM“ nepomohli.

Činil jsem tak v relativním bezpečí a anonymitě internetu raných nultých let. Dnešní mladiství s neskutečnou kadencí odpovídají na otázky o sobě, svém intimním životě, svých kamarádech, nepřátelích, životních láskách, se kterými jsou neskutečně šťastní už celé tři týdny, a to vše buď pod svým reálným jménem, nebo alespoň ruku v ruce se svými kontakty z reálného světa, které jejich identitu znají.

Ask.fm

Tak sbohem, milí asfk.fmčané! Zdroj: Facebook Krteček

Jak hloupé jsou běžné otázky a odpovědi z Ask.fm? Nuže, podívat se můžete sami, stačí na úvodní obrazovce náhodně proklikat pár dívčích či chlapeckých obličejů (do preferencí vám kecat nebudu) a kochat se. Je mi jasné, že generace, ve které žák deváté třídy po dvou minutách usilovného přemýšlení prohlásí, že nezná vzorec na výpočet poloměru z průměru (ano, toto se skutečně stalo, zdravíme do nejmenované chrudimské ZŠ), zkrátka asi na Měsíc jen tak znovu nepoletí. Nechceme však házet všechny do jednoho pytle a uvědomujeme si, že i mezi patnáctkami jsou fajn lidi. Nejsou to však jedinci následujícího typu:

  • píča!:DDDD no tady ta žanetka s kšiltovkou!! piča taká nadhena,piča já se poseru! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD — Taky Tě ráda poznávám.:D
  • Sailerová je piča!!! Baví se s mojí nej kámoškou a udělala z ní uplnou krávu..už je ta moje kámoška stejná jak Sailerová, je to hrozné -.- úplně ji zkazila! — hm
  • Jaký je největší problém na světě?  — Že má někdo problém ale ten problém není problém takžeeee ten problém bude ten problém takžeee newím :D
  • ty mi tady nechceš ukázat kozičky :( tu celej uslintanej čekám a ono nic :(‎  Zdeněček ✔ — ty mi taky nechceš ukázat pindíka :’(

Jasně, uznávám, dalo by se pátrat a nalézt mnohem větší perly, ale pro krátkou představu to stačí. Slovní výlevy doprovázejí občasné fotky a videa a posílání dárečků, což se tváří jako docela dobrý byznys, protože jedna ze slečen, na kterou jsem měl tu čest narazit, už dárečky neposílá, protože za ni rodiče minulý měsíc museli platit pět tisíc!!!!!!

MYHele, já vím, že nejsem dostatečně WTF LOL SWAG!!!, není mi čtrnáct, nejsem belieber a nemůžu to pochopit. Taky vím, že jsem se ještě nerozhodl, jestli je větší průser ask.fm samotné, či lidé na něm. Ale rozhodně si myslím, že by bylo super, kdyby se mladá generace odlepila od poloanonymního odpovídání a šla si zaběhat, zakopat mičudou, zaplavat nebo si klidně dát dvě desítky na ještě neuleželý oběd ze školní jídelny. A všechny nesmysly, které jí v tom brání, jsou zlo a měly by zmizet spolu s xchatem a Líbímseti v propadlišti dějin. Protože shodnout se na tom, že Novotná je píča, u piva, má asi tak o milion procent větší kouzlo. Ne?


        


Komentáře nejsou povoleny.