Barvy na vlasy

Zrodil jsem se pro dokonalost. Jsem spokojený s tvarem a velikostí svého nosu jakož i ostatních tělních periferií, jsem milý přátelský, inteligentní a skromný. Ze zkrášlovacích procedur tak pouze čas od času podniknu jedinou. Obarvím si vlasy.

Do výčtu mých dobrých vlastností patří i šetřivost, tudíž si vlasy barvím v domácím prostředí a to barvou koupenou v drogerii. A tady nastává problém.

Nechci se zabývat tím, že je podivné, když na jedné fotce jedné ženy grafik pouze změní barevný odstín do nějakého toho Pantonne tónu a hodí tutéž tvář na všechny krabice.

Nebudu se ani podivovat, že barvy na krabičkách vypadají jinak, než na hlavě – přece jenom logicky u každého musí vyjít jinak.

Doběla (respektive do stříbřitě popelavě plavé) mne vytáčí jiná věc. Ten prostý fakt, že barva na vlasy je vnímaná jako produkt ryze ženský. Viděli jste snad v drogerii řadu barev na vlasy, kde by místo panensky čisté dívky s odstínem Champagne Twist, měl na hlavě tuto stále aktuální variantu špinavé blond muž? Nesetkali.

Barvení vlasů je jistě u mužů nezvyklé. Nebýt tak radikálním zastáncem myšlenky, že chci-li si zkusit oranžové vlasy, prostě je zkusím, patrně bych po pastě s výrazným čpavkovým aroma asi nesáhl. Jenomže kolem mne je řada dobře situovaných, vážených a některými i obdivovaných byznysmenů, kteří za ten okouzlující modrý přeliv vděčí krabičce s tváří ženy.

Vím, že mne nevykastruje, pokud použiju kosmetický produkt, na němž je vyobrazena žena. A vím, že se to mnohým z vás bude zdát býti prkotinou, ale není tomu tak.

Koupí barvy na vlasy přispíváte pár korun státní pokladně a polehoučku roztáčíte kola HDP. Ve chvíli, kdy pro korunu začíná tato země vyjednávat s diktátory, by však bylo důstojné podpořit růst ekonomikyi tím, že zpříjemníme mužům nákup barvy vlasů.

Don’t make men die. Make men dye their hair.

MYVýrobci barev na vlasy, udělejte řadu barev na vlasy, kde bude na krabičce muž. It’s that easy.


        


Komentáře nejsou povoleny.