Blbečci, kteří se fotí s bakalářkama na Instagram

Čtvercové parodie na fotky proložené roztodivnými filtry jsou fenomén. Vypadají dobře, ať už je objektem vašeho zájmu jakákoliv blbina. Kdysi nás celkem štvaly, ale už je víceméně zvládáme. Až na výjimky.

Jak zbytečné a hloupé je samotné psaní bakalářek, potažmo dělení komplexního studia na dvě oddělené poloviny, když se v průběhu té první – a paradoxně obvykle výrazně delší – vůbec nic nenaučíte, jsme už kdysi psali.

Jak lidsky nepochopitelné je jednání nejmenované paní sekretářky na nejmenované škole, která v době odevzdávání bakalářských prací zamkne s koncem úředních hodin bez jediného slova kancelář, přestože před ní sedí studenti, pro které je odevzdání takřka životně důležité, by se dalo rozmáznout na celý článek, ale nebudeme si dělat škodu a zbytečně se nervovat. Třeba nám to pánbůh vrátí na dětech, nebo na tom, že je mít nikdy nebudeme.

Jak otravné je sledovat vaše spolužáky a kamarády z ostatních fakult a vysokých škol, kteří úspěšně odevzdávají své vytištěné práce v době, kdy vy potíte krev a slzy (pokud vám ještě nějaké zbyly), asi není třeba zdůrazňovat. Určitě máte taky po vzoru jednoho slavného blogu chuť každý takový příspěvek okomentovat gifem padnoucím jako prdel na hrnec.

Blbečci, kteří se fotí s bakalářkama na Instagram

Ale víte vy co? Je to super pocit, držet své vymazlené zbytečné dílo v ruce. Položit ho na stolek LACK z dílny nábytkářských bohů ze Skandinávie, vytáhnout z kapsy svůj smartphone, stisknout spoušť, vybrat Lo-Fi, přidat nějaký nesmyslný hashtag, abyste dostali pět náhodných lajků od zahraničních instagramistů, kliknout na magické tlačítko…

Blbečci, kteří se fotí s bakalářkama na Instagram

MYMilí diplomanti, ty fotky jsou fakt zlo a k nasrání. Na Instagramu dvojnásob. Pro lásku boží, nefoťte je, nesdílejte je. Vy ostatní… dobře víte, že vaši kamarádi tuto naši dobře míněnou radu stejně neuposlechnou. Nikdy. Dopřejte jim jednou či dvakrát v životě nějakou radost. Pro mnohé z nich budou ty desítky lajků naposledy, kdy jim vysokoškolské vzdělání přinese nějaký reálný užitek.


        


Komentáře nejsou povoleny.