Ceny od 199,-

O čem se v souvislosti se mnou málo mluví, je fakt, že jsem děsná držgrešle. A trápí mě, kdy někdo mou neochotu pustit chlup zaměňuje s idiocií.

V obchodech s oblečením jsem poměrně často. Nenakupuju, spíš se kochám. Když už si chci něco koupit, nejdu vyloženě po tom nejlevnějším, ale cena pro mě představuje důležitou složku rozhodování. Chápu, že kvalitní zpracování a materiál nejsou zadarmo.

V ideálním světě bych měl u každého regálu cedulku s cenovým rozmezím (například Od 199,- do 1999,-). Jenže obchody se – naprosto logicky – prezentují tou nejnižší částkou. Takže nad většinou stojanů vlaje zářivý nápis „Od 199,-“ (částku libovolně zaměňte dle toho, zda vás víc rajcují barevná trička z NewYorkeru, nebo raději zvolíte distingovanou košili ze Zary).

Byl bych s tím v zásadě v pohodě, kdyby tam ten nejlevnější kus byl. Netvrdím, že to je pravidlem, ale tak ve třetině pozorování (pár týdnů jsem mu věnoval) oblečení od 199,- začíná na 399,-. V několika případech jsem našel za uvedenou cenu třeba tričko s ohromně ošklivou kapsičkou ve velikosti S, trenýrky s logem supermana ostentativně zavěšené mezi svetry a jednou ponožky mezi botami.

Něco za 69,- tam určitě bude

Něco za 69,- tam určitě bude Foto: EpSos.de

Je mi jasné, že mohou nejlevnější věc vyprodat, mohou mít klasický rýžkovaný nátělník za 39,- mezi košilemi, protože se jinam nevejde. Dokonce i chápu, že je to super cesta, jak nás spořivce přilákat k regálu, k němuž bychom jinak nedošli.

Jenže mi to prostě nepřipadá hezké. Připadá mi to podobné, jako když jedno pražské casino láká pokročilé gamblery na to, že „ukáže stroj, který dává.“ Klidně budu kupovat i dražší oblečení – pokud se ke mně budou obchodníci chovat fér.

MYDrazí obchodníci, buďte fér. Neříkám, aby se kvůli vám psaly zákony, které vás přinutí mít minimálně 30 % sortimentu v dané ceně (výjimku tvoří zboží uvedené v §154 odst. C) nebo tak něco. Co kdybyste prostě opravdu rozdělovali oblečení podle ceny, když už se tváříte, že to děláte? That would be great!


        


Komentáře nejsou povoleny.