Doplňky stravy

Ani trochu nezáleží na tom, jestli jim budete říkat doplňky stravy, potravní či potravinové doplňky. Jedno mají společné: ti, kdo jim podlehnou, mají nejdražší moč široko daleko. Přiznávám se na rovinu, že medicína je pro mě podobně vzdálený obor jako kvantová fyzika, ale v boji o prospěšnost doplňků stravy jsem zastáncem zdravého rozumu.

Bolavá hlava, křupající klouby, měkký penis, tvrdý penis, vysoký tlak, nízký tlak, malá prostata, velká prostata, to všechno a ještě něco navíc vyřešíme snadno a rychle pár pilulkami, ne? Taky jsem si to kdysi dávno myslel.

A pak jsem začal číst příbalové letáky, zjistil jsem, že rozpustné nápoje proti chřipce jsou ve skutečnosti paracetamol s céčkem, že přípravky na dodání vitaminu A do těla neobsahují vitamin A, a tak dále.

Je to logické, v době, kdy západní společnost žije v neskutečném blahobytu (i když si to většina lidí nepřipouští), kdy nám obvykle nechybí jídlo ani teplo domova, se bojíme o své zdraví více než kdy předtím. A farmaceutické společnosti vydělávají na strachu lidí, stejně jako by vydělal autoservis na každém pátém kilometru dálnice D1.

Doplňky stravy

Tak kterou lentilku si dáme dneska, kocourku? Foto: Sage Ross

Nedivme se jim. Xindl X může tisíckrát říkat něco jiného, ale poptávka určuje nabídku. My všechna ta GS Condra, Preventany, Chlorelly a BIObordely chceme. A pořádnou erekci k tomu. To, že doplňky stravy téměř nikdo nekontroluje a nereguluje a že si kupujeme ve většině případů jen velmi drahé placebo, nikoho moc netrápí. Co bychom jinak kupovali každoročně babičce pod vánoční stromeček, žejo?

MYPokud je vám blbě (a není se čemu divit), zkuste to hezky postaru s trochou slivovice, hromadou ovoce, zázvorem a medem. A nepomůže-li to, navštivte nějakou dobrou duši, která vám předepíše opravdové léky.


        


Komentáře nejsou povoleny.