Facebook Timeline

Tak, miláčkové, Facebook oznámil, že upraví stávající podobu Timeline, a svět se rázem rozdělil (nebo ještě rozdělí, neboť o tom píšeme ještě zatepla) na několik skupin. Skupina první souhlasně kyne hlavou a jásá, že už té nechutné tajmlajny bylo dost, skupina druhá se vzteká, že už si na tu nechutnou tajmlajnu zvykla a teď tohle, a skupina třetí je na gé plusku, o ničem neví a nikdo se s ní nekamarádí.

Už nějaký ten pátek nechápu, proč se vlastně uživatelé Facebooku kvůli Timeline tak vztekají. Nejenom, že je mnohem hezčí (ale to mi můžete tvrdit, že to není pravda, i když to pravda je), ale ve své podstatě i přehlednější. Timeline efektně a efektivně zaštiťuje veškeré informace o uživateli a zobrazuje je přátelům všechny pohromadě na jedné stránce bez nutnosti zbytečně se proklikávat někam do hlubin klasického FB profilu.

Hned, co byli všichni na Timeline převedeni a patřičně se vyvztekali, učinil Mark a jeho parta další krok. Klasická Timeline bude brzo pryč. Levý sloupec se rozšíří a bude (stejně jako Bůh) všeobjímající (a bude tedy zobrazovat vše, „co se vám honí hlavou“). Pravý sloupec zhubne a bude ukazovat vizuálně atraktivní, ale jinak naprosto zbytečné informace, jako jsou seznamy vašich přátel nebo lajkovaných stránek.

Facebook Timeline

A jak jsem již uvedl, je tu nanovo to, co bylo při představení současné Timeline. Tentokrát možná trochu oprávněně, neboť (jak mi bylo řečeno na návštěvě v ČéTéčku), není úplně správné unáhleně měnit něco, co se ukřičené části uživatelům nelíbí. Ačkoliv je dvanáct měsíců poměrně dlouhá doba (průměrná žena je za ni schopna přivést na svět 1,3 dítěte), nechci žít ve světě, kdy mi bude každý rok Facebook měnit profil.

I divocí uživatelé internetu jsou konzervativní a nesnesou časté změny. Je jim naprosto lhostejné, jestli je změna směrem k dobru nebo k zlu. Dovolím si tvrdit, že Facebook módní vlnu gé pluska překonal s grácií a pozici lídra neopustil ani jednou nohou. Bude-li však své uživatele srát přílišným množstvím novinek, může jít brzo do kytek.

MYFacebooku, Marku, můžeme si tykat? Neštvi uživatele. Inspiruj se u Applu, jehož operační systémy jsou poměrně hloupé, ale roky stejné, a líní uživatelé si libují, že si nemusí zvykat na nic nového. Riskuješ, že se na tebe vybodnou i ti nejskalnější fanoušci a lajků náhle razantně ubude.


        


Komentáře nejsou povoleny.