Harlem Shake

Vzpomínáte si na romantický popěvěk Otec Abrahám měl sedm synů? Takový ten, kde se zpívá o sedmeru potomků, kteří nejedli ani nepili a jenom třásli rozmanitými údy? Já ho ve školce miloval. A nenapadlo mě, jak impozantní o dvě dekády později zažije comeback.

Při sledování stovek videí Harlem Shake mám pocit, že jsem fakt mimo. Nevíte-li, o co jde, deník Blesk definuje novou módu následovně: „Jeden člověk začne tančit na skladbu a okolí ho ignoruje. Po signálu „Do the Harlem shake“ všichni rozjedou zběsilé taneční kreace.“

V praxi to vypadá asi takto:

Čtyřicet milionů zhlédnutí, třicet tisíc lajků.

Co to má ku*va být? Chápal jsem mánii okolo Gangnam Style. Byl vtipný, videoklip se snadno parodoval a sampler byl fakt neskutečně silný. Dávalo to smysl, bavilo mě to… Byla to čistá práce. Většina parodií s vřískajím Hitlerem je celkem vtipná. Videu s okurkou McDonald’s se dostalo tolik pozornosti, kolik zasloužilo svou stupiditou.

Harlem Shake je ale něco, s čím jsem nepočítal. Internetová populace ve snaze zajistit si další virál cuká beze smyslu rukama, kouká na konkurenční videa a lajkuje je. Já na druhé straně obrazovky procházím Twitter a připadám si mimo, protože tu hromskou řachandu nechápu.

Harlem Shake

Spousta lidí tvrdí, že na internetu jsou lidi chytřejší, než tam venku. Posmíváme se Babovřeskám a pohrdáme Českou Poštou. Pak ale titéž nadprůměrně inteligentní lidé zapnou kameru na stativu, střelí štronzo v pozadí a na povel začnou dělat něco, co může působit vtipně asi stejně jako kněz Šoustal potrefený do rozkroku vzduchovkou. Úplně stejná idiocie, navíc s hipsterským odérem alternativy. Páč co je na netu, je nemainstreamové, žejo?

Internet je svobodný prostor, takže dnes nebudu mluvit k nikomu, než k sobě samému.

MYMatouši, byly časy, kdy 9gag byl vtipný, virály komické a na Twitteru se řešila zajímavá témata. Ta doba je pryč stejně jako sláva hip hopu nebo krása Brada Pitta. Smiř se s tím, že vkus lidí den ode dne mizí. A nebo si přiznej, že seš už starej a nerozumíš legraci.    

Edit 5. 3. 2013, 20:01: Google nás čte! Připravil si pro nás krásné překvapení


        


Komentáře nejsou povoleny.