Hnusnej stromek na Staromáku

Ahoj, já jsem Ondra (ahoj Ondro!) a dnes bych se vám chtěl přiznat, že se mi nelíbí vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze. A jestli se vám doteď líbil, tak tohle buď nečtěte, nebo do komentářů napište, že už se vám taky nelíbí. Dík.

Znáte takové ty chvíle, kdy veškeré racionalita jde stranou a absolutně nejste schopni uznat argumenty případné protistrany? Ta chvíle nadešla.

TEN STROMEČEK JE PROSTĚ ÚPLNĚ NEHORÁZNĚ HNUSNEJ.

Hnusnej stromek na Staromáku

Zaprvé, nechápu, co je špatného na koulích (haha), řetězech a světýlkách. Proč máme prokristapána na nejzásadnějším stromečku v zemi navěšené nějaké ciferníky a kompasy a kdovíco dalšího? Ne, neodpovídejte mi, nezajímá mě umělecký záměr nějakého kámoše kluků z magistrátu.

Zadruhé, proč musí každý stromeček v Praze posledních deset let stékat? Myslím tím takové ty dlouhé tyče, po kterých odshora dolů v pravidelných intervalech projíždí vlna světla. Nechápu. Nestékají snad jen umělé kužely (k vidění na Václaváku či Míráku) a jsou díky tomu často snesitelnější než živé stromky.

Zatřetí, proč je ten stromek absolutně, ale fakt absolutně mrtvej? Vánoční strom v Chrudimi je sice o pár metrů menší, ale vypadá doopravdy jako strom, spodní větve rostou vodorovně a člověk s nimi ani nehne. První tři metry větví na staroměstském stromečku vypadají jako absolutní mrtvoly, lámou se, válejí se po zemi, kolem stromu. Na nejhonosnějším místě v zemi máme koště. A to děkujeme.

Začtvrté… je prostě nehorázně křivej. Což asi souvisí s tím, že je úplně mrtvej, ale biologie mi na gymplu moc nešla.

MY

Je mi líto, Praho, stromeček na Staromáku se nepovedl. Prosté kulaté ozdoby, světélka a řetězy ještě nikdy nikoho neurazily a mohou spolu krásně ozdobit stromeček. Kompasy jsou úlet. Zkuste se inspirovat u řady měst po celé republice, která mají na náměstích krásné a přitom jednoduché stromy. Tak za rok!

P.S.: V noci je hnusnej o trochu míň.


        


Komentáře nejsou povoleny.