Hrací automaty

Rozhodně se nedá říct, že bych kritizoval hrací automaty jako takové. Jejich koncept je geniální. Pod záminkou pohádkové výhry se z prostých lidí snaží vymámit co nevíce peněz. Dělají v podstatě to samé, co sázkové kalendáře, jen se hravě prezentují pomocí pestrých barviček a zdravého ovoce.

Takže vlastně ne, o automaty mi úplně nejde. Zaujali mě ale lidi, kteří jsou schopni do podobných zařízení naházet dva tisíce během jednoho večera a tvářit se, že se vlastně nic nestalo.

Toho jsem byl svědkem včera v jednom nuselském baru, kam jsem během noci omylem zabloudil (mimochodem, točili tam lepší pivo než v kdejaké pětihvězdičkové restauraci). Vyfešákovaná blondýna se svým podstatně méně vyfešákovaným přítelem seděli asi půl hodiny u VLT automatů a podařilo se jim v nich během takto krátké doby utopit asi tři tisíce.

Hrací automaty

Takhle nějak si připadají? Foto: Stuart Sevastos

Jejich hraní spočívalo pouze v neustále opakovaném tisknutí tlačítka „spin“ a čekání, až automat ohlásí nějakou výhru. Absolutně si neuměli užívat všech těch barviček, které na ně vyskakovali, ani všemožných kombinací ovoce, které by je mohly inspirovat k přípravě výborného letního salátu. Všechno se otáčelo (takřka doslova) jen kolem chtíče pohádkové výhry, již automaty inzerovaly.

Vrcholem všeho byla chvíle, kdy si chtěla hru na automatech vyzkoušet i přítomná blondýnčina matka (bruneta, asi 50 let). Dcera ji s nelibostí věnovala jednu ze svých posledních stovek a maminka začala otáčet virtuálními bubny. Asi po třetím otočení vyhrála něco přes 200 korun. Chtěla si je nadšeně vybrat, ale dcera jí řekla cosi o tom, že je blbá, že tohle (zdvojnásobení vkladu) za to nestojí a přesunula jí výhru do kreditu na další hru, který posléze celý protočila.

Maminka si poté zapálila a pronesla cosi o tom, že by si raději, než tyhle kraviny, zahrála poker. To samé bych jí asi doporučil i já. Když hazard, tak na úrovni.

MYGambleři, kteří tento blog stejně nečtete, popřemýšlejte o tom, jestli by nebylo lepší své sociální dávky raději prochlastat. Pohádkových výher se nedočkáte a kuchařky s letními ovocnými saláty jsou o poznání levnější.


        


Komentáře nejsou povoleny.