Jižní Morava na Facebooku

V Praze je několik kaváren Starbucks. Jedna dokonce přímo na Hradě. Už i v Ostravě jednu mají. Sem tam se objeví mobilní Starbucks na nějakém tuzemském hudebním festivalu. Ale Hradec nebo Pardubice stále nic. Ústí nad Labem taky ne. O Plzni nebo Českých Budějovicích ani nemluvě. Jo a taky není ani jeden Starbucks v Brně, což místní ale jako fakt hrozně vytáčí!

Už několik měsíců plánuji svůj výlet za přáteli do Brna. Počítám s tím, že se cestou stavím právě ve Starbucks, abych mohl po Svoboďáku chodit s kelímkem se zeleným logem a na případné otázky, kde jsem ho pořídil, bych zvědavce posílal do nově otevřené kavárny v Cejlu.

Proč bych něco tak podlého dělal? Zaprvé jsem tvor škodolibý a zadruhé mě serou komentáře pod firemními příspěvky na Facebooku typu „Kdy už taky dáte KFC/Starbucks/Erotic City do Brna/Uhříněvsi/Třeskoprsk?“. A co čert nechtěl, obyvatelé Brna a jejich přátelé z okolních dědin v této disciplíně kralují.

Prolezl jsem několik náhodně vybraných příspěvků stránky Starbucks Česká republika a napočítal dotěrné a zcela irelevantní komentáře, které pod fotkou Frappuccina žádaly otevření nové pobočky. Brno se tam objevilo patnáctkrát, Zlín třikrát. Všechny další výskyty ostatních měst se daly napočítat na jednom prstu jedné ruky. Včetně bizárů, jakými jsou Tábor, Opava nebo populární turistická destinace Horní Dolní.

Jižní Morava na Facebooku

Jen pro vás. Starbucks v Brně. Koláž: Millenium187, Brian J. Matis

„A co to Brno. Jste strasna mezinarodni pobodcka. V ostrave je kavarna v obchodaku a v brne to nejde ??? Si radsi dam kafe z automatu kdyz mate furt tak blbou politiku.“

Amen.

MYSpravedlivě rozhořčení fanoušci, neexistence pobočky vašeho oblíbeného řetězce ve vašem rodném městě nikoho nezajímá. Už vůbec ne ostatní fanoušky. A co víc, vaše naříkání vůbec ničemu nepomáhá. Vedení společnosti si i bez vašeho naříkání dokáže zjistit, jaký by byl ve vašem městě zájem o její služby.


        


Komentáře nejsou povoleny.