Kindergangy o prázdninách

Prázdniny jsou v polovině, je čas začít řešit, jak zlepšit ty příští. Měl bych jeden takový skromný návrh, který by udělal z prázdnin skutečně bezpečný, příjemný a pohodový čas pro většinu lidí v této zemi.

Jen co začnou prázdniny (tedy 30. června kolem poledne) obsadí žáci a studenti hospody. Žvaní, opíjejí se a vadí mi. Potom, co je večer vyhmátne první šťára, se přesunou do parků, kde hulí, žvaní, obsazují nejlepší místa na piknik a blbě čumí. A vadí mi.

Tyhle kindergangy mě rozčilujou nejen tím, že když si chci dopřát půvabný piknik se šáněm, jahodama, koláčem, vodou, degustačním výběrem sýrů, bagetou a nějakým tím ovocem u nás na Jezerce, musím na ně dvě hodiny nerudně čumět, abych jim znechutil gambáč desítku. Teda, ten gambáč bych si taky dal, jenže v obchodech všechen vykoupil kdo? Kindergangy!

Vadí mi i to, že se kvůli nim nehrajou starý letní hitovky, ale nový letní hitovky – a tyhle nový fláky nesahaj těm starejm flákům ani po kotníky.

Navíc jsou kindergangy děsivý. To jsou teda i v zimě, ale tím, jak je jich v létě víc a vypadaj jak z klipu 50 Centa, ve mně nutkavě vyvolávají potřebu sevřít peněženku a nenavazovat oční kontakt. A je mi fuk, že si jen hází frisbee.

Jesus died for this? Foto: epSos.de, Flickr.com

Jesus died for this? Foto: epSos.de, Flickr.com

Navíc se prázdniny z logiky věci schází s okurkovou sezónou, takže mezi zprávou o pumě v Beskydech a dojemným příběhem pošťačky, co ve vedru obejde 4 kilometry s brašnou (lituju jí, ale vymyslím to i bez Kubčy Železného) čtu o tom, jak se 3 z 5 patnáctiletých Čechů někdy opili. Za nás se opíjeli 4 z 5, ty mladý dneska nic nevydržej.

Aby bylo jasno, to, že nemám rád, když děti sedí u počítače, ani to, když jsou v létě na čerstvém vzduchu, neznamená, že nemám rád děti. Na práce v dole mi třeba příjdou fakt užitečné. Jenom to podle mě chce jednoduchou změnu pravidel:

MYBezdětní, singles, homosexuálové, lesbičky, důchodci, duchovní, milovníci dobré muziky a pikniků, bohatí, snobové, bezdomovci, učitelé… Spojme se. Pojďme do voleb s nejlepším zákonem: Nezletilí (a čtvrťáci na střední) by měli mít od června do září domácí vězení.


        


Komentáře nejsou povoleny.