MHD v sobotu, v neděli a ve státem uznaných svátcích

Je pátek a vy, kujóni, tenhle článek pročítáte v kanceláři místo efektivní práce, že jo? A večer jdete na nějakou párty, abyste celé sobotní dopoledne prospali, co? Flákači jedni. Ale nebojte se, jednou na vás dojde. Vlastně hned zítra odpoledne, až budete chtít sednout na tramvaj a zajet k mamince na vyprošťovací česnečku.

Nevím, jak v jiných městech nebo dokonce někde na venkově, ale u nás Prazé s vámi už počítají. A potrestají vás. Do médií tvrdí, že jenom upravují obslužnost na základě snížené přepravní poptávky, ale kdeže. Chtějí vás potrestat a dobře dělají!

Cestování v MHD je totiž během víkendu peklo. Už jsem si nějak zvykl na to, že musím zkousnout to, že všechna městská přibližovadla od autobusů po metro jezdí tak nějak líně jednou za čas, možná skoro v dvojnásobném intervalu, než je běžné během špičky všedního dne. Prostě si jen častěji hlídám čas, než vyrazím někam na tramvaj.

Ovšem řeči o takto podstatně snížené poptávce po hromadné dopravě jsou plané kecy. Víkendový provoz MHD plně vytěžují opovážlivci, kteří odmítají v neděli dopoledne sedět doma u Kalendária se Saskií Burešovou (♥), turisté, kteří odmítají dělat to samé (byť třeba v jiné jazykové mutaci) a kupříkladu studenti, kteří během víkendových dní zmateně migrují z univerzitních měst domů a nazpět.

Takže si to ujasněme: Víkend v MHD nepředstavuje jenom dvojnásobné intervaly a jednovozové tramvaje, ale taky fakt, že téměř jistě pojedete s dvojnásobným počtem spolucestujících na jednom metru čtverečním než třeba v pátek ráno (a to si vzpomeňte, jak jste dneska jeli do práce).

MHD v sobotu, v neděli a ve státem uznaných svátcích

Foto: JmZ Florent, Flickr.com

Takže raději pojedete autem nebo taxíkem.

MYRopide, DPP, zlobíte! Vaši cestující se chtěji pohodlně povozit i o víkendu. Ne všichni sedí po nedělním obědě doma na gauči. Lidé vyrážejí do světa kochat se jeho krásami. Ale chuť je přejde už před prvním přestupem, takže příště raději nasednou do auta. A budou plodit výfokové plyny a takové ty věci. Hanba vám!


        


Komentáře nejsou povoleny.