Mistrovství světa v hokeji

Je květen, venku kvetou stromy, ti šťastnější z nás již políbili svou milou či svého milého a daleko na severu (ne tam, kde je grónská zem) se začalo hrát mistrovství světa v ledním hokeji. A mě by zajímalo, kdo se na to proboha v tomhle nádherným počasí ve tři odpoledne jako kouká?!

Rozhodně si stojím za tím, že MS v hokeji je moc často. Fotbalové mistrovství světa se hraje jednou za čtyři roky, je to obrovská událost a hráči se nejméně celý rok dřou, aby ukázali trenérovi, že si zaslouží nominaci. Do toho prskající Lojza Hadamczik pláče, že se mu z turnaje omluvilo pětadvacet hráčů. Že prý nemají kouska cti splatit naší zemi jejich hokejovou výchovu. Já bych po náročné sezóně taky radši zavítal za rodinou a vyrazil někam do tepla, než abych rok co rok trápil celou republiku matným výkonem proti Dánům, Italům, Francouzům, Lotyšům a kdejakým dalším Asiatům.

Mistrovství světa v hokeji

Prázdná hala Globen. Od "zaplněné" haly k nerozeznání. Foto: Andrew3000

A když už bych teda vyrazil reprezentovat, tak by mě vážně dost štvalo, že vstupenky na zápasy ve Stockholmu stojí pro dospělého přes tři tisíce korun a v hledišti tím pádem sedí asi tři a půl platícího. Vtipně to v „off-record“ záznamu poznamenali Hölzel s Pospíšilem:

„Hele, Forsberg!“
„No to je tady jedinej divák.“

Ve skupině máme dva opravdu silné soupeře, proti kterým se nám dlouhodobě nedaří: Rusko a Švédsko. Organizátoři se i přes změnu velikosti základních skupin (na dvě po osmi) rozhodli, že se bude čtvrtfinále hrát „vnitroskupinově“, takže nás hokejisté tre kronor či sborné pravděpodobně čekají právě v zápase o všechno. A budeme s nimi hrát už podruhé během dvou týdnů. To je napínavé jako noha, žejo? Je opravdu tak obrovský problém přesunout čtyři týmy o 400 kilometrů dál do druhého města a dodat tím turnaji ztracený šmrnc? Zlevněním vstupenek na třetinu se to evidentně nepodařilo.

MYŠvédové, Finové, hokejová federace, radši to snad letos zrušte úplně a zkuste zavést dvouletý turnus respektující výjimečnost Olympijských her (a třeba Světového poháru). Pro hráče i fanoušky by pak mistrovství světa zase něco znamenalo. Byl by to svátek hokeje. Místo toho právě teď válcují v prázdné aréně (v Helsinkách!) Kanaďané francouzské chlapce a nikoho to vlastně moc nezajímá.


        


Komentáře nejsou povoleny.