MY: Děláme to lépe už dva roky

Už to tady nějak řídíme dva roky. Od 5. února 2012 se na blogu nahromadilo přes 300 textů, které vzbudily bouřlivou odezvu u desetitisíců čtenářů. Někteří nám fandí, jiní nás zase posílají do pekel. MY ale všem děkujeme, protože bez publika by nás psaní zkrátka nikdy nebavilo tak moc, jak nás baví teď.

Uplynulý rok byl klíčový i pro všechny autory. Připomeňme si nejdůležitější momenty každého z nich a podívejme se, jakými nejvýraznějšími (a nejčtenějšími) články přispěli světu.

Jiří vyměnil nezábavnou práci za zábavnou práci. I přes svou nechuť k rybám okusil tuňáka, změnil školu, naučil se fotit a poprvé byl pražským pejskařem. Prvně se opil tatranským čajem a zařadil do svého šatníku první růžové polo. I po dalším roce stále usíná s plyšovým medvídkem.

 1. Kávový snobismus – Peklo, které rozpoutal nenápadný příspěvek, který v nadsázce označil české presso za tradici, se dá srovnat v rámci novodobé historie snad jen s bombardováním Drážďan a Coventry. Bude-li třetí světová, hipstery vyhubíte nikoliv atomovou, nýbrž piccolovou bombou! Kávový snobismus byl jednoznačně nejčtenějším textem druhého roku existence našeho blogu.
 2. Café Traverza – Článek o nenápadném, leč mírně otravném podniku v útrobách Národní technické knihovny popírá všechna pravidla o obsahu na internetu. Nejde o téma zábavné (Jiří z něj však vytěžil hodně), nadčasové, ani takové, které by se týkalo širokého okruhu lidí. Přesto si článek o Traverze, jejíž obsluha by možná zasloužila ránu traverzou, našel své fanoušky.
 3. Jižní Morava na Facebooku – Taky vás otravuje, když se banda hipsterů z Brna dožaduje, aby jim konečně otevřeli Starbucks? Jiřího ano. Jeho nekonečná láska patří Olomouci, ve které je všechno všem tak nějak… fuk. A to je dobře.

Ondřej odpromoval a pořídil si koníček, za který se mu ostatní autoři blogu posmívali. Hlídal piána na ulici před nenechavými lidmi. Nejdříve začal nesnášet nenechavé lidi a posléze piána. Sestavil vlastní hudební těleso, které opravdu vystoupilo, seznámil se s děvčetem, poprvé byl na Karlštejně a pořídil si fotku s Elmem. A taky se popral s plastovou kozou.

 1. Tomáš Čupr a PR Dáme jídlo – Trojka v celkovém pořadí. Být „osobností roku“ v Lupě ještě neznamená, že se sem tam vaše PR nevymkne kontrole. Pokud je klíčem k úspěchu nadávat svým zákazníkům do socek, nechápeme, proč jsme nezačali s podnikáním už dřív.
 2. Sudý počet pisoárů – Téma, které je nadčasové a svého čtenáře si jistě najde i po letech. Ženy nepochopí, muži si souhlasně odklepou, „zapomenou“ spláchnout a rychle odcupitají z narvaných hajzlíků v divadle.
 3. Ženy – Intimní zpověď mladého muže, kterého už děvčata zkrátka tak trošku serou, zaujala mnohé z vás. Od té doby je ve vedlejším pokoji rušněji než obvykle…

Matouš opustil jařmo zaměstnanosti a stal se volnonožným pisálkem. Založil si další blog, prvně jel na horské dráze a mezi opravdu dospělé se zařadil, když se sám naučil posílat doporučené dopisy. Má za sebou i první veřejné vystoupení na karaoke. Jeho provedení hitu Svět je plnej bláznů bylo fenomenální.

 1. Vysmívání se humanitním vědám – Málokterý z textů, které jsme ve druhém roce existence blogu vydali, uhodil hřebíček na hlavičku tak jako Matoušovo povídání o humanitních vědách. Celková stříbrná pozice je za text, který smysluplně obhajuje přínos holek z fildy zbytku vesmíru, více než zasloužená.
 2. Výuka slohu na školách – Maruško, já bych to napsala takhle, takže se nezlob, ale tentokrát to bude dvojka. A příště si, milé děti, napíšeme potřetí vyprávění o tom, co jste dělali o prázdninách. Co říkáš, Evičko? Chtěli po tobě na brigádě životopis? To si vyřeš s maminkou doma a neotravuj.
 3. Muži v gay barech – Co si budeme povídat, heteráci jsou fešáci a vždycky byli, Ondřej je tomu důkazem. Buzny jsou fešáci taky. Proč se to rozhodnou změnit pokaždé, když mají chuť vyrazit do gay baru? A co na to Karel Schwarzenberg?

MY: Děláme to lépe už dva roky

Jak bobtnal počet článků, zvyšoval se i podíl těch, kteří na náš blog narazili při hledání odpovědí na své otázky. Stejně jako v předchozím roce bychom se s vámi rádi podělili o ty nejzajímavější vyhledávací fráze, přes které jste nás navštívili:

 • adopce homosexuálů – Máme na skladě dva a oba na své adoptivní rodiče teprve čekají.
 • český slavík fuj – Jo.
 • chci se umět oblékat – Kalhoty na nohy, triko na trup. Je to celkem snadné.
 • jak dělat dobrou pokladní – Oceňujeme, že se díky nám stávají lidé lepšími.
 • jak jsem šukal svoji sestru – O pokračování seriálu Jak jsem poznal vaši matku jsme už něco slyšeli.
 • jestli já jsem píča, tak ty seš ještě větší – Se stim smiř.
 • jolana voldánová rozkrok – Má.
 • kdy gratulovat k narozeninám – Doporučujeme v den narozenin.
 • kluci si zašukali – Jak to víte?!
 • kop do koulí od sestry – Do frndy to prý bolí taky dost.
 • korpulentní mladice – Madla lásky <3
 • lucie vondráčková šuká – Právě teď!
 • marcela augustová v bazénu – …proplouvá mezi grafy s volebními výsledky.
 • mimozemšťan ve slizu – Babicovy dobroty.
 • můj přítel je ošklivý – Ale určitě bude alespoň hodný.
 • nejlevnější krabicové víno – Dneska je i ten krabičák docela luxus.
 • obří močák – Močí vzácně.
 • odpanění v přímém přenosu – Videosekci plánujeme až v příštích letech.
 • ošklivý muži – Jste na správné adrese!
 • vikipedye – http://cs.wikipedia.org/wiki/Pravopis

Za dva roky v Česku obvykle padne vláda. Po dvou letech života umí postavit člověk věž ze čtyř kostek. 24 měsíců vládla bílá barva evropským autosalonům. Dá se toho stihnout hodně. Po dvou letech končí i standardní záruční doba. Děkujeme za vaši podporu a slibujeme vám, že náš blog se hned po jejím konci nerozbije.


        


Komentáře nejsou povoleny.