Návštěvníci koncertů a festivalů

Se zvyšujícím se počtem letních bouřek a televizních zpráv o vytopeném sklepu rodiny Horákovy se rozšiřuje nabídka probíhajících koncertů pod širým nebem a hudebních festivalů. Mnohdy je náv��těva takovéto kulturní akce zcela nezapomenutelným zážitkem.

Poměrně nedávno jsem již o koncertech psal, nicméně jsem se zaměřoval zejména na pořadatelskou stránku. Abych byl spravedlivý, musím proklepnout i některé návštěvníky, kteří svým buranským chováním znepříjemňují život všem ve svém okolí.

Hlavní specifika open air koncertů oproti halovým akcím jsou všeho všudy dvě. Zaprvé existuje jisté riziko, že budete své oblíbence sledovat během nečekaného přívalového deště a krupobití (Zdravíme do Hradce na Rock for People!), a zadruhé se vám podstatně snadněji bude k tanci a poslechu shánět alkohol.

Druhý bod není za každé příležitosti pozitivní. Kromě vás, slušně vychovaných alkoholiků, se ke zdroji piva a míchaných nápojů snáz dostanou i hovada, která po dvou kelímcích vyvádějí psí kusy.

Návštěvníci koncertů a festivalů

Konfety potěší. Letící pivo nikoliv. Foto: The Buried Life

Jedním takovým je potřeba roztancovat celou louku/pole/stadion. Za tím účelem se nedá využít lepšího způsobu než se nekoordinovaně kymácet ze strany na stranu a narážet do všech lidí v dosahu. Co, že řada z nich popadá, pogec žije a lze provozovat na libovolnou hudbu! Ostatním nezbývá než se stáhnout do zadních řad.

Dalšího se dopouštějí i ti střízliví. A vlastně všude. Nejenom pod širým nebem. Představte si, že vaše přítelkyně měří pouhopouhých 170 cm, a tak si, chuděra, nemůže dosyta užít atmosféru koncertu. V tomto případě je jediným rozumným řešením se s tímto argumentem probojovat až do prvních řad (i když jste s ní dorazili deset minut před začátkem) a tam ji vysadit na ramena. Dalších třicet lidí přijde o výhled na pódium, ale vaše Maruška si koncert náramně užije.

Opravdového majstrštychu se ovšem dopouštějí samozvaní osvěžovači. Ty jsem pozoroval zpovzdálí při koncertování Horkýže Slíže na letošním Majálesu. Aktivují se refrénem (nejlépe tím, který je silný jak hovado). Ve chvíli, kdy ho Horkýže rozjeli, vylétly do nebe asi dva tucty kelímků s pivem. PROČ? Pivo je dobré, na festivalech drahé a házet s ním je tak nejenom neefektivní, ale vzhledem ke špatné aerodynamice i naprosto neefektní! Nikoho tím nezaujmete. Jen budete za kretény.

MYDalších situací byste dozajista našli desítky. Tak tedy: Návštěvníci hudebních akci pod širým nebem i pod střechou, chovejte se jako lidi. Slušný lidi! Zde není jiné pomoci.


        


Komentáře nejsou povoleny.