Nepřezouvání pneumatik

Přestože se nám řada lidí snaží namluvit, že hůř ještě nikdy nebylo, žijeme v krásných desátých letech 21. století (ano, tento krásný novotvar připouští i Bible, tedy pardon, Internetová jazyková příručka Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR) a prozatímní vrchol technologické evoluce nám přinesl tak skvělé věci, jako jsou letní a zimní pneumatiky. A já mám někdy pocit, že všichni ti, kteří tak kvalitně evidují a špatně snášejí letní čas, nejsou schopni tento fakt přijmout.

Nejprve jedno poděkování. Míří na Ministerstvo dopravy, které po dlouhých letech uvažování konečně dospělo k prosazení povinných zimních pneumatik při takřka jakémkoliv dostatečně „zimním“ počasí. Potud v pořádku.

Protože ale žijeme v kraji chudém, existuje řada lidí, kteří, přestože vyrazili dvakrát v létě na dovolenou do Chorvatska a pořídili si novou plasmovou televizi v Lidlu, mají pocit, že zimní pneumatiky jsou pro ně zbytečný luxus a nemá cenu za ně utrácet. Vždyť oni se svou dvacet let starou Felicií jezdí jenom do toho Lidlu a to je kousek a nemá se nám co stát, že jo, Máňo? A nebo koupíme dvě zimní na zadek, ono to stačí, a necháme je tam i na léto, však ony se nesjedou!

Nepřezouvání pneumatik

Myslete na pejsky!

Takže takhle, vážení, ne. Pokud je na silnicích nevlídně, a že se to děje v posledních letech celkem často a sebelepší silničáři s tím nic nenadělají, ohrožujete s letními gumami i během kilometrové projížďky do obchodu životy nejen svoje, ale především lidí kolem vás. Řidičů okolních aut, chodců, dokonce i nevinných pejsků. Myslete na pejsky! Neexistuje žádný dobrý důvod, který by takové falešné hrdinství, jako je jízda na letních pneumatikách po ledu či sněhu, ospravedlňoval. Tečka.

MYHezky rychle šupky dupky oprášit zimáky, zkontrolovat vzorek, případně koupit aspoň trochu solidní nové. Vyrazte do nejbližšího pneuservisu, oni vám je hezky nahustí tak akorát (a všechny stejně), autíčko nebude po silnici plavat a svět bude zase o trochu krásnějším místem. Zbývají vám na to dva dlouhé dny. A že už máte hotovo? Pak vám patří pochvala před nastoupenými autory našeho blogu.


        


Komentáře nejsou povoleny.