Obhajoba žánru R’n‘B

Kdybych byl diktátorem, zakázal bych árembíčko. Bohužel jím nejsem, takže tento osvícený čin vykonat nemohu. Jediné, co mohu dělat, je přesvědčovat své zvrácené kamarády, aby mi to ďáblovo dílo nepouštěli a abychom nechodili do míst, kde duní. Brání se však skutečně vehementně.

Moje okolí tvoří většinou vzdělaní lidé, oduševnělé osobnosti s kulturním rozhledem, a hudebním sluchem. Přesto bůhví proč nemile nemalá část těchto lidí podlehla nejstrašlivější z ďáblových nástrah – hudbě R’n’B.

Je tu tvrdej Bronx, yeah, v tomhle ghettu žijeme, je tu tvrdej Bronx, yeah, za rap se tu  bijeme! Foto: Chris Goldberg

Je tu tvrdej Bronx, yeah, v tomhle ghettu žijeme, je tu tvrdej Bronx, yeah, za rap se tu bijeme! Foto: Chris Goldberg

Pro mě jako pro člověka, kterého skutečně nevzrušuje pohled na snědou ženu v bikinách a který navíc nesnáší americkou pěveckou školu, je těžké pochopit, jak žánr, který nemá kouska ducha, invence ani osobitosti, mohl oslnit tolik lidí, kteří uchem dolezli dál než k Okolo Hradce.

Jsou lidé, kteří chápou, že považuji ten žánr za nejhorší vynález 20. století (vznik atomové bomby aspoň děsí tak, že si lidi válku rozmyslí). A pak jsou lidé, kteří mají potřebu mě přesvědčovat, že něco, co je tak složité vyrobit, přece musí být dobré. Ti lidé mě často nutí poslouchat Beyoncé a vysvětlují mi, jak posouvá hlasovou křivku tam a onam, pak hodí „teď poslouchej“, zpěvačky vykvíkne a oni s výrazem „No? To přece byl nejlepší zvuk, co jsi slyšel,“ dojdou obrovského zklamání.

Já vím moc dobře, jak zní árenbíčko. To starý, ze 40. let, to nový, co si hraje na velký umění, i když se má jen prodat a tím to končí. Nezajímá mě, že není jednoduchý ho zpívat a je mi fuk, že ta zpěvačka se vyhrabala z Bronxu. Prostě je to škodlivej žánr, kterej bolí poslouchat.

MYFanoušci R’n’B, nepřesvědčujte mě tím, že mi pouštíte hudbu, jejíž poslech je mi fyzicky nepříjemný, a vysvětlujete, že je řemeslně skvělá. Vlastně mě nepřesvědčujte vůbec. Pokud tedy nemáte v rukávu nějaký fun fact srovnatelný s informací, že interpret jako malý žral veverky. 


        


Komentáře nejsou povoleny.