Otravný zlatý papír pod víčkem Nutelly

Miluji Nutellu. Jak se rozpouští, jak je slaďoučká, jak bryskně mi po ní rostou hýždě… Nutella je pravděpodobně jeden z hlavních důvodů, proč žít v západním světě. Přesto existuje jedno úskalí, které mi možnost vychutnat si Nutellu naplno znepříjemňuje. Ten pozlacený papír pod víčkem, který se neskutečně blbě sloupává.

Přinesete si domů skleničku Nutelly a jak už to tak bývá, po chvíli na ni dostanete chuť. Ne možná přímo na toast s ní, ale lžička lahodné pomazánky je nutností. Odšroubujete bílé plastové víčko. A jak tak šroubujete, podivné šustění a křupání napoví, že tam ta zrůdnost je.

A je tam. Ten odporný kus papíru, který je nahoře pozlacený a po celém obvodu velmi pevně přilepený k okraji sklenice. Nikdo ho nemá rád a vlastně je úplně na nic. Jsou mezi námi lidé, kteří ho prostě probodnou a jeho torzo otrhají. My citlivější duše s vizuálním cítěním však trávíme desítky minut pokusy odtrhnout ten zrůdný pseudoobal tak, aby pokud možno nezanechal žádnou stopu na okraji sklenice. A téměř nikdy se to nepodaří.

Otravný zlatý papír pod víčkem Nutelly

První, co vás musí napadnout při pohledu na tuto fotku, je: Proč?! Proč tam musí být ten ohavný kus papíru?

Vím, mohl bych se snížit k pouhému probodnutí. A je mi jasné i to, že to, že na sklenici zůstanou kousky přilepeného papíru, nijak kvalitu obsahu neovlivní. Jsem však zásadně proti, abychom se snížili k takto pragmatické degradaci obalu na pouhý… obal.

Sklenice Nutelly je součástí celkového prožitku. Prohlásit, že nezáleží na kousku papíru, je jako tvrdit, že pít pivo z plastu je stejné jako ze skleněné lahve. A nebo jako že by se instantní Coca Cola vyrovnala originálu. Otevření Nutelly je rituál, který je sám o sobě skoro stejně slastný, jako chuť oříškočokoládové pomazánky.

MYRespektuji, že by tam nějaká membrána být měla. Ať už proto, aby nezašpinila Nutella víčko, nebo aby se dalo poznat, když se mi Jirka naboří do nové sklenice. Ale prosím vás, aby mi tam nezůstával ten ohavný rozcupovaný proužek papíru, nemohla by ta folie být třeba plastová?


        


Komentáře nejsou povoleny.