Pondělí

Ano, je to trochu schíza, hejtovat pondělky ve čtvrtek. Leč mi ještě stále definitivně nešiblo! Po dlouhé a pečlivé analýze byl čtvrtek shledán dnem, který se přímo nabízí k objektivnímu zhodnocení pondělků. Kocovina ze začátku týdne už je pryč, Rebecca Black bude jíst své cereálie až zítra a víkend je téměř v nedohlednu. (Dobře, možná mi už vážně šiblo. Trochu.)

Zatraceně objektivních důvodů, proč nemít rád pondělí, se nabízí hned několik. Prý na to existuje i vědecká studie! Většina těch, kteří mají zoufale nudná zaměstnání (čti nepracují i o sobotní půlnoci v hospodě na tabletu), se do nich navrací. Všichni středoškolští studenti spolu s částí vysokoškolských usedají znuděně zpátky do svých lavic a Garfield si dává zasloužený day off.

Pondělí

A oni vám ještě zakážou chlastat! No toto!

MY jsme ale blog kořeněný kýblem subjektivity a tak vám povím, proč nemám rád pondělí já. V neděli si po sobotním večeru s radostí trochu pospím. Trochu pospím v mém případě znamená, že vstávám v lepším případě k obědu, který taky dost dobře může být ve dvě odpoledne. To logicky znamená, že v noci na pondělí jsem čilý ještě ve čtyři ráno, zatímco v okamžiku, kdy v 7 zvoní budík, mám absolutní půlnoc a nejradši bych svůj milovaný Nexus prohodil (dvojitým!) oknem. Ano, existuje jednoduché řešení: vstát i v neděli hezky v devět ráno na budík. Povídejte to veverkám…

Hejtování pondělí je nicméně strašně zbytečná věc. A přesně proto ji právě teď dělám. Určitě jste si už stihli všimnout, že pondělky tvoří více či méně sedminu vašeho i mého života. Počítáme-li s průměrnou délkou dožití naší sedavé alkoholické generace okolo sedmdesáti let, znamená to, že průměrný hater pondělku stráví deset let svého života stěžováním si na tento jedinečný den. Nebylo by lepší těch deset let strávit třeba… psaním vlastního čtrnáctideníku, který vyjde pákrát do roka? A nemohlo by nám O2 místo extra výhod nabídnout třeba pondělní extra extra výhody? Když pěkně poprosíme?

MYNe nadarmo se zpívá „když nemáš náladu, tak si ji udělej“. Vy, pondělky, laskavě zkuste slevit ze své objektivní nesnesitelnosti a zajděte někdy na pivo s úterky a středami. My lidé bychom si na oplátku mohli uvědomit, že je především na nás, jakou si vsugerujeme náladu a kým či čím se necháme vytočit. Pro začátek si, spolu se mnou, zkuste nařídit budík na nedělní devátou ráno.


        


Komentáře nejsou povoleny.