Předěly na VH1

VH1 je hudební televize. Jasně, můžete namítat, že poptávka po hudebních televizích zanikla někdy před deseti lety s příchodem empétrojek a vysokorychlostního internetu. Přesto jsou okamžiky, kdy hudební televizi potřebujete. Pokud vám YouTube trollí playlist na party reklamami, jste-li provozovatelem baru a nemáte na DJe každý večer nebo třeba tehdy, když pečete štrůdl v kuchyni, nemáte chuť přenášet počítač a nechcete válet listové těsto jen za zvuku bzučících včel ze zahrady.

Na VH1, sesterské stanici MTV, je skvělé zejména to, že na rozdíl od MTV sere na všechny ty supersladké šestnáctiny, 16 a těhotná nebo Bývala jsem tlustá. Hraje muziku. 24 hodin denně, v tematických blocích – jednou jsou to osmdesátky, podruhé TOP10 z Queenů, jindy Swedish House Mafia. To je super.

Zásadně super není to, že jednotlivé bloky jsou klidně čtyřikrát do hodiny prokládány naprosto příšerným pětiminutovým jinglem sestávajícím z přibližně patnácti písniček, který je už několik měsíců – možná i let – stejný! Přestože nemám nejmenší tušení, kdo z interpretů je zastoupen (a jingle se mi nepodařilo vyYouTubovat), znám jednotlivé melodie nazpaměť a přesně vím, která otravná písnička bude následovat, díky čemuž si připadám jako dokonalý konzumentský retard.

Pochopil bych, kdyby se mezi písničkami sem tam objevila nějaká reklama – koneckonců i hudební televize musí z něčeho žít (a nemusí to být dotace na řepku, zdravíme Óčko). Ale tento naprosto hloupý předěl nemá žádné opodstatnění, jen obtěžuje. Dokonce více než jingly Evropy 2, během kterých v průběhu minuty a půl zazní fráze „ÉÉÉÉÉÉvropa dvěěěěě“ asi 15x. To aby posluchači náhodou nezapomněli, co mají naladěno.

MY

Milí lidé z VH1, nahraďte prosím nesmyslný jingle něčím smyspluplným a nechte nás poslouchat starou dobrou muziku na staré dobré VH1, aniž bychom se několikrát za hodinu cítili otravováni. Díky!

P.S.: Štrůdl.

Předěly na VH1


        


Komentáře nejsou povoleny.