Překážení tramvajím

Jak jste si mohli už před několika měsíci (a můžete ostatně pořád) přečíst na stránce O projektu, náš blog kromě hloupých firem a špatných písní pohánějí především každodenní příběhy. A věčné překážení tramvajím ve jménu jistého subjektivního vyššího dobra je jedním z nich.

Mám ve zvyku chodit všude víceméně včas a pokud to jde, tak ještě s rezervou. Nepraktikoval jsem to pouze na střední škole, což s nelibostí nesla moje třídní, kterou jsem pravidelně pět minut po osmé potkával na schodišti. Člověk si ale časem přehodnotí životní priority a tak mám rád klid. Žádný spěch.

O to víc mě neskutečným způsobem vytáčejí takzvaní profesionální řidiči, kteří svým bezohledným chováním bez jakékoli známky stresu dokáží nasrat desítky, ba stovky lidí! Začíná to tedy samozřejmě u amatérů, kteří – většinou z vlastní nevědomosti – sem tam někde chvilku na kolejích překážejí. Ale čím větší auto, tím vyšší dobro!

Jinak si nedokážu vysvětlit, proč dnes řidič dodávky dvacet minut stál na tramvajových kolejích u Billy na Bělehradské, protože on přeci potřebuje vyložit auto a na místě pro vykládku zatím není místo. Bylo mu absolutně ukradené, že za ním zůstaly stát čtyři tramvajové spoje (celkem šest vozů) narvané lidmi, kteří spěchali stejně jako já na vlak, do práce, na zkoušku či kamkoli jinam. To auto se prostě musí vyložit a tak tam musí stát.

Překážení tramvajím

Tato tramvaj se pokusila stojící vůz objet. Výsledek není uspokojivý. Foto: Petr Šmerkl, Wikipedia

Ono by nešlo s tou dodávkou zajet na nejbližší parkoviště, a vyčkat na (třeba telefonní) signál ze skladu, že vykládka už je možná. Nešlo by naplánovat příjem zboží efektivněji. Ne.

MYVážení řidiči, je mi úplně jedno, že jste si po oblíbeném najíždění do ucpaných křižovatek našli novou zábavu. Překážení městské hromadné dopravě, která veze desítky lidí a je šetrná k přírodě, je jedno z největších zmrdství, které v rámci prvního světa můžete provádět. Nedělejte to. Nikdy.


        


Komentáře nejsou povoleny.