Princezny

Byla doba, kdy jsem zbožňovala pohádky s princeznami. A pak byla doba, kdy jsem se za tuto skutečnost hodně styděla. Ale pak nastala úplně jiná doba. Doba, kdy jsem si uvědomila, že princezny mě (a věřím, že nás všechny) naučily několik důležitých lekcí o životě.

Růženčina lekce o životě

Růženka se píchla o neznámý ostrý předmět (ponechme teď stranou polemiky o tom, zda to bylo vřeteno ��i trn), čímž odsoudila ke spánku nejen sebe, ale i celé království. Po nějaké době si k ní proklestil cestu princ a polibkem probudil ji i ostatní obyvatele země.

Růženčina spací eskapáda mi už v raném dětství vštípila důležité ponaučení: Nezáleží na tom, jaký druh katastrofy způsobím, ani na tom, kolik nevinných civilistů budu mít na svědomí. Budu-li totiž dostatečně atraktivní, vždycky se najde nějaký chlapík, který mě z toho vyseká.

Popelčina lekce o životě

Popelka vedla značně neuspokojivý život plný prachu a hovorů s myšmi. Pak ale okouzlila prince a ten ji z toho srabu vyvedl.

Popelka mě tedy naučila další podstatnou věc: Je životně důležité mít malé nohy. Nikdy totiž nemůžu vědět, kdy potkám boháče chorobně zatíženého na malá chodidla.

Krásčina lekce o životě

Také Kráska přišla ke štěstí – svým sňatkem se Zvířetem. A její příběh je také nesmírně důležitý. Učí nás totiž, že za jistých okolností (moc, moc, moc peněz) je zoofilie naprosto morálně nezávadná.

Spojení krásy a moudrosti. Princezny, miluji vás a nestydím se to přiznat. Foto: Joe Shlabotnik, Flickr CC

Spojení krásy a moudrosti. Princezny, miluji vás a nestydím se to přiznat. Foto: Joe Shlabotnik, Flickr CC

Sněhurčina lekce o životě

Sněhurka si kousla do jablka omočeného v jedu a upadla do kómatu. Aktivní trpaslíci se rozhodli, že bude nejlepší ji pohřbít. Ale pak se do toho vložil další princ s probouzecím polibkem a všechno bylo zase v pořádku.

Myslím, že vyprávění o Sněhurce je vůbec to nejdůležitější. Její příběh totiž říká hned dvě věci. Za prvé: Nebydlete s trpaslíky, neumějí nahmatat pulz. A za druhé: Skleněná rakev značně snižuje riziko pohřbení zaživa.

MYDrahá děvčata (a hoši, samozřejmě), zamyslete se teď na okamžik nad tím, kolik důležité moudrosti přinesly princezny vám. Zamysleme se teď nad tím všichni. A už se nikdy nestyďme přiznat, že pro princezny máme slabost. Bez jejich učení by totiž naše životy určitě nikdy nebyly tak krásně růžově heboučké, jako jsou teď.


        


Komentáře nejsou povoleny.