Rock for People

Brány jednoho z největších a nejvíce Evropě se blížícího festivalu se letos uzavřely. Ne jednou, ne dvakrát, třikrát. Již při jarním pohledu na headlinery (a koneckonců i při pohledu na kapely let minulých) muselo být každému jasné, že tenhle festival není tak úplně rock. Vrtochy počasí a nejen ty však způsobily, že letos tento festival především nebyl for people.

Nijak jinak se totiž nedá nazvat fail, který organizace festivalu předvedla po čtvrteční bouřce. Je pravda, že dva mraky se opravdu nad Hradcem Králové potkaly a spustily celkem solidní rachot. Ale na něco takového, obzvláště v době online srážkových a bleskových radarů, musí být připraven každý slimák. A organizátoři hudebního festivalu jakbysmet.

Rock for People

Oficiální popis fotografie z druhého dne "Slunečné počasí ovládlo areál" působí v kontextu následujících událostí úsměvně. Foto: www.rockforpeople.cz

Přesto byli situací všichni poněkud zaskočeni. A tak zatímco na facebookové stránce festivalu bylo napsáno, že program je pouze přerušen, návštěvníci byli securiťáky neúprosně hnáni k branám s tím, že produkce pro ten den již skončila. Nic naplat, že oficiální informace byly úplně jiné. Málokterý návštěvník v takovém Saigonu neustále kontroluje facebookovou page, obzvláště pak při výpadcích signálu, kterými jsou takovéto akce známé, a při nevalném pokrytí 3G internetem.

Představuji si to nějak takto: Vedení festivalu zahlásilo do vysílačky vedoucím týmů, že „až to bude špatný, tak je vyženeme“. A aktivní pracovníci security si to vyložili po svém, vyhodnotili, že už je to špatný, a tak začali lidi posílat do stanového městečka a domů.

Nebylo by vhodné takovou podívanou alespoň využít pro natáčení davových scén katastrofických filmů?

Načež pak oficiálně dorazila informace, že headliner Skrillex právě začal hrát na Youtube Stage. Tato stage je stan. Celý festival má veliké štěstí, že se v něm nic nestalo – jeho kapacita byla naprosto nedostačující a stále docela solidně foukalo. Tragédie ze slovenské Pohody se naštěstí neopakovala.

Slušní lidé, kteří uposlechli příkazů personálu a opustili areál, tou dobou už byli doma. Patřičně nazlobení. Vedení to totiž celé opět sfouklo tím, že se nedalo nic dělat a děkují za kladné i negativní ohlasy. A v pátek preventivně opět uzavřelo areál před bouřkou, která kvalit té čtvrteční opravdu nedosahovala. Neodehrála ale, kromě čtvrtečních Faith No More, celá řada kapel, které odehrát mohly. Pokud bude za symbolický peníz návštěvníkům letošního Rock for People umožněno zajít na dodatečné koncerty letošních hvězd, pak má festival od nás palec nahoru. Zatím nám ale nezbývá, než doporučit následující.

MYVýběr kapel je čistě vaše záležitost a pokud příští rok bude více opravdového rocku, odpustíme vám i Prodigy či Skrillexe. Ale spoléhat se v poskytování informací na facebookovou page a nedokázat si uhlídat návštěvníky v areálu, to vážně není dobře. Do příštího roku by bylo záhodno nainstalovat festivalový rozhlas! Přestože se RfP chlubí dospělostí, dětských chyb se letos nevyvarovalo.


        


Komentáře nejsou povoleny.