Série RollerCoaster Tycoon

Autoři tohoto blogu jsou odjakživa perfekcionisté a velcí hračičkové. Dva z nich se dokonce díky populární počítačové hře, ve které stavíte svůj zábavní park plný horských drah, seznámili. Za pár měsíců uplyne patnáct let od chvíle, kdy jsme zkonstruovali svou první dřevěnku a utopili prvního návštěvníka, a je na čase, aby se RollerCoaster Tycoon probral k životu.

První díl z roku 1999 je klasika všech klasik od Chrise Sawyera, kterou jste dost možná hráli jako malí i vy, jen jste na to už dávno zapomněli.

Série RollerCoaster Tycoon

Druhý díl vyšel v roce 2002 a přiznejme si, že šlo spíše o tahání peněz z nadšených fanoušků prvního dílu. Funkcí i obsahu přibylo málo, přesto jsme další dva roky spokojeně trápili návštěvníky motající se mezi pozvracenými chodníčky.

Série RollerCoaster Tycoon

Boom! V roce 2004 se objevil třetí a doposud poslední díl série RollerCoaster Tycoon. Třetí rozměr je šik a přidal možnost svézt se na vaší vypiplané horské dráze, bazénový a zvířátkový datadisk dodal neuvěřitelné množství herního obsahu, který nás baví dodnes. Deset let. Je však potřeba zmínit i stinné stránky – v ATARI se kupříkladu příliš netrápili s optimalizací, takže i na dnes výkonném stroji si stále svůj megapark na plné detaily stoprocentně plynule neužijete.

Autoři blogu se spokojeně vezou na dinosauřím kolotoči.

Autoři blogu se spokojeně vezou na dinosauřím kolotoči.

No, a hádejte co? MY už rozhodně chceme čtvrtý díl. Původní majitel práv na značku sice zkrachoval, ale tři a půl milionu dolarů, o kterých se v souvislosti s právy šušká, nejsou dnes v podstatě žádné peníze. Kdybyste měli tři a půl milionu dolarů, koupili byste si radši vilu bůhvíkde, letní sídlo na Maledivách a k tomu garáž sporťáků?

MYPche… MY bychom si rozhodně koupili práva na RCT a udělali si vlastní pokračování, a byl by tam blackjack a děvky (a beru zpátky ty děvky)! Takže pokud nechcete, abychom tuhle boží sérii nadobro zprznili, dejte nám čtvrtý díl. Pokud možno co nejlepší, co nejdříve. A ať jsou tam roztomilá štěňátka. Díky.


        


Komentáře nejsou povoleny.