Šikana plavců v šortkových plavkách

V tomto týdnu jsem se navrátil ke svému dlouholetému koníčku – plavání. Dlouho jsem neměl čas, motivaci a vlastně ani kde plavat. Ne, že by v mém okolí bylo málo bazénů, ale spousta z nich razí diskriminační politiku.

Nemám rád slipy a plavky bez nohavic. Nejsou pohodlné, nesluší mi a připadám si v nich příliš lascivně. Velmi proto oceňuji módu plavek-kraťasů. Nejsou sice pro výkonnostního plavce úplně ideální, ale na to moje čvachtání jsou super.

Bohužel se ale tento kus oblečení stal terčem puritánů, hygienických fašistů a konzervativců. Bazén v mém rodném městě se spolu s několika dalšími areály v okolí se rozhodl vstup v šortkových plavkách zakázat. Oficiálně se uvádí řada důvodů – plavci pod nimi prý nosí spodní prádlo, v plavkách samotných se udržují nečistoty a městem jde drb, že prý k zákazu přistoupili proto, že plavci v nohavicích vynáší příliš mnoho vody z bazénu.

Šikana plavců v šortkových plavkách

Devianti! Foto: www.bluewaikiki.com, Flickr.com

S odpuštěním je to všechno blbost. Při mém pobytu v Holandsku mě poněkud zarazilo, že tamější plavci zcela nepokrytě nosí trenýrky pod plavkami. Když někdo vyleze z bazénu a jak mu tíha vody lehce potáhne plavky dolů, vidíte gumu s nápisem Calvin Klein. Nemyslím si, že by v Česku bylo hodně lidí, kteří nosí pod plavkami prádlo. A pokud – opravdu jsme taková prasata, že by se během plavání uvolnila z trenýrek plavce nějaká prapodivná substance, s níž si chlor neporadí?

Nemyslím si ani, že by se v šortkách usazovalo víc nečistoty. Proti nim například molitanové vycpávky košíčků dámských plavek jsou skutečným rájem pro bakterie. A vynášení vody z bazénu? To je snad opravdu jenom urban legend vzniklá v hlavách rychnovských starousedlíků. A pokud jde o to, že kape voda z nohavic na dlaždice a ty pak kloužou, nestačí, aby plavčík jednou za 30 minut vodu setřel?

MYProvozovatelé bazénů, nesahejte mi na plavky. Jsem poměrně čistotný tvor a nemyslím si, že v plavkách, které příležitostně peru, by bylo větší množství nečistot než v dámských plavkách anebo dva roky nepropláchnutých slipových plavkách toho podivného pána, co se nechává tavit ve vířivce. Svět o pohled na mne ve slipových plavkách nestojí!


        


Komentáře nejsou povoleny.