Sportbary

Vzhledem k blížícímu se semifinálovému zápasu naší hokejové reprezentace proti bratrům z Horních Uher a večernímu finálovému utkání fotbalové Ligy mistrů přišel čas na pár mých myšlenek, kterými počastuji každého kamaráda, který se mě zeptá, jestli se na ten hokej/fotbal/cokoli dalšího půjdu koukat do hospody jako všichni „normální lidi“.

„Tyvole, Franto, vidíš ty kokoty, jak si nepřihrajou na metr? To zase bude ostuda.“
„Góóól! Jóóó! Já to říkal, Franto, žejo, že určitě vyhrajeme!!!“ 

Nepůjdu. Samozřejmě neberu absolutně nikomu právo na to, aby sledoval sportovní přenos ve společnosti sejčkujících (v tom se neodlišují od fanoušků na Facebooku) pantátů štamgastů na plasmové televizi pochybné značky umístěné ve vzdáleném rohu místnosti. To vše za předpokladu, že dotyčný bude mít dostatek štěstí, vydobude si dvacet centimetrů místa pro svůj zadek a na televizi či v lepším případě na plátno přes oblaka kouře uvidí.

Sportbary

Ale všichni na tu televizi vidíte, žejo?! Foto: Mika Meskanen

Mně ale tahle atmosféra nic neříká. Rád si vychutnám krásné momenty (a že těch vítězství za posledních dvacet let bylo tolik!) v pohodlí domova, kde mi po gólu nebude skákat tucet alkoholiků ve výhledu na opakovačky. Když už bych chtěl pořádně „být vidět“ a fandit, tak třeba na Staromáku s předraženým pivem v kelímku – to se dá jednou za pár let zvládnout a atmosféru v bočních uličkách ještě hodinu po konci zápasu stojí za to zažít. Je to taková typicky česká položka na bucket listu.

Ale ve sportbarech? Atmosféra většinou spíše nepříjemná a obsluha tomu nepřidává. Většina pinklů chce samozřejmě vidět všechny významnější zápasy stejně jako hosté, a tak jsou otráveni, že kolem nich musejí běhat. To v praxi znamená, že v těch lepších hospodách se obsluhuje pouze o přestávkách, v těch horších abyste si objednali dva větráky před zápasem do zásoby. Korunu tomu nasazují majitelé, kteří ve vytížených lokalitách regulují růst poptávky po místech v hospodách tím, že zdraží pivo. To už je pro mě výrazně za hranicemi dobrého vkusu.

Sportbary

Fanoušci všech zemí… bude se střílet? Foto: J Mark Dodds

MYKamarádi mí drazí, respektujte prosím to, že když už bych si chtěl náhodou zakřičet, raději tím obšťastním naše sousedy. Majitelé sportbarů, chápu, že doba je zlá a každá koruna se hodí, ale se zdražováním piva a línou obsluhou jděte třeba do prdele. Chtěl bych věřit tomu, že po takovém podrazu se hosté už nevrátí.


        


Komentáře nejsou povoleny.