Strach z bilderbergských

Sešel se nám Bilderberg a v diskuzích na internetu se mobilizuje. Prý se schází, aby jednali o nás bez nás, kdoví, co tam upečou, a někdo by jim to měl zakázat. Nevím, jak vy, já mám o tahle randez-vous poměrně zájem, jsem poměrně zvědavý, jak to tam vypadá, ale že bych jim ten sedánek nepřál, to nemůžu říct.

Pro méně poučené. Skupina Bilderberg je jakási děsivá skupina lidí, kteří mají organizovat války, tajit před světem pravdu a vůbec dumat, jak nebohé ovečky (pro něž se na Novinkách vžilo označení ovčané) týrat. Tolik konspirační teoretici. Prokazatelně jsou to ti nejhlavnější hlavouni světa, kteří se schází a dumají. Nikdo neví o čem, levicoví aktivisté proti tomu protestují a potentátům z Bilderbergu je poskytnuta poměrně solidní ochrana.

Nikdo neví, kdo jsou, nikdo neví co dělají. Jsou v podstatě jako Anonymous, jenomže narozdíl od nich mi jsou sympatičtí. Autor: ipott, Flickr.com

Nikdo neví, kdo jsou, nikdo neví co dělají. Jsou v podstatě jako Anonymous, jenomže narozdíl od nich mi jsou sympatičtí. Autor: ipott, Flickr.com

Zajímalo by mě, co na tomhle sedánku komu vadí. Přijde mi naprosto v pořádku, že se politici jednou ročně sejdou bez kamer a brífingů. Nevěřím, že by se Francie s Německem domlouvaly, jak budou do vodních zdrojů ostatních zemí sypat drogy s cílem manipulovat veřejné mínění.

Je mi skutečně poměrně ukradené, jestli se zde špičky politiky a byznysu radí, jak manipulovat cenou ropy, určují manipulační plán hladiny Orlíku, nebo rozhodují o tom, kdo bude mít people-metery. Beru to jako setkání vlivných, kterým zkrátka a dobře jenom prospěje, mohou-li navázat neformální vztahy, pokusit se dohodnout a možná společně popřemýšlet bez tlaku sdělovacích prostředků.

Asi jsem naivní a neuvědomuji si všechna rizika. Ale prostě… je to skupina osamělých, ale vlivných lidí, kteří spolu obvykle mluví před kamerami. To je tlačí k jim nepřirozenému jednání. Myslím, že světu jenom prospěje, když se sejdou jako lidé, poklábosí si, zjistí, co kdo chystá, a bude pokoj.

MYPřátelé, přejte jim tu chvíli klidu. Popovídají si, zjistí, co nového u sousedů, a bude klid. A pokud někdo vytáhnete, že tam pár let zpátky byl Schwarzenberg, jsem rád. Přijde mi fajn mít ministrem zahraničí člověka ze skupiny lidí, kteří teoreticky mohou ovládat svět.  


        


Komentáře nejsou povoleny.