Technické vychytávky v televizním zpravodajství

Nejsem si úplně jist, jestli tomu je tak i v zahraničí (a ani si nemyslím, že by tomu tak bylo), ale v naší zemi je večerní zpravodajství považováno za výkladní skříň celé televizní stanice. Od Čétéčka až po Barrandov se všichni předhánějí v tom, jaké studio bude dražší a kolik bizarních technických vychytávek v něm bude použito.

Nejvýrazněji se o to pokouší zcela nepřekvapivě televize Nova a poměrně překvapivě i Česká televize, od které většina lidí nechce nic jiného než poctivé zprávy.

Česká televize vymýšlí do svého virtuálního studia Událostí stále více všemožných kravin a ohání se tím, že se inspiruje britskou BBC. To je děsnej bullshit, protože kvality BBC se svým rozpočtem nikdy nedosáhne (Auto Moto Revue by se také mohlo nechat inspirovat britským Top Gearem, že?). Výsledkem tohoto vznešeného následování velkých vzorů je jen to, že návrh nového studia vypadá ještě více jako kosmická loď.

Jakub Železný je unášen do nového studia Událostí. Koláž: Gerhard Uhlhorn, David Sedlecký

Jakub Železný je unášen do nového studia Událostí. Koláž: Gerhard Uhlhorn, David Sedlecký

Ale pozor, dotykovou obrazovku (wow, máme LED televizi s dotykovou vrstvou, která dělá efekty při každém pohlazení) nahradí televize ovládaná tabletem (wow, půjčili jsme si od Fridricha iPad, přelepili logo a našli, kde se na naší LED televizi s dotykovou vrstvou nastavuje WiFi).

Televize Nova jde ještě dál a roztáčí hvězdná kola. Teda jenom stolek, za nímž budou sedět moderátoři. Tyvolejako, k čemu to je? Budou k tomu sporťáci přijíždět na Segwayi? Ne, nebudou (zatím), ale místo toho budou rosničky a rosňáci ovládat mapky s počasím pomocí Kinectu. Nedovedu si ani představit, jakou měli technici Novy s tímto řešením starostí, zatímco jim nikdo neprozradil, že stejnou práci by odvedla paní uklizečka, která by na chvíli odběhla mačkat enter na klávesnici na základě moderátorových gest.

Na druhou stranu si po relaci mohou dát kameramani tenis nebo sjezd na lyžích, takže vlastně win.

MYMilé televizní společnosti, já vím, že jsem poněkud smělý, ale nešlo by diváky lákat, hehe, já to snad ani neřeknu… obsahem? Myslíte si, že efekt ovládání obrazovky tabletem/Kinectem vůbec někdo zaznamená. A kdo to ocení? Já…? Já nevím.


        


Komentáře nejsou povoleny.