VY: Oblékání a obouvání

Autorem dalšího článku z této rubriky je Václav Zendulka.

Rád se koukám, jak ostatní lidé chodí oblečeni. Opravdu mě to baví. Není nic lepšího, než když někdo umí správně sladit všechno, co si dá na sebe. Jako malý jsem nechápal, proč musí mít holky ke každé kabelce jiné boty. Ale ono to opravdu vypadá dobře. Bohužel je to v dnešní době ojedinělý jev. Někdy opravdu žasnu nad tím, co si lidé na sebe dokáží obléci. A to nechci mluvit o důchodcích, kteří si bez problému vezmou ponožky do sandálů. (Mimochodem, sandály jsou out v jakémkoliv věku.) Dnes chci mluvit o mladých lidech, kteří by to měli umět.

Vždyť už jen základní prvek, který dokáže zvládnout opravdu každý: Barevné sladění. Co je těžkého na tom vzít si šálu, čepici, případně kozačky jedné barvy? Když pak vidíte slečnu, která má zelenou čepici, strakatou pletenou šálu a modré rukavice – to byste blili!

Nastává nám čas zkouškového období a proto se zaměřím na obleky. Za jednu cestu autobusem skrz město jsem viděl neskutečných chyb. Proboha uvědomte si, že na frázi „šaty dělají člověka“ opravdu něco je. To, že si na sebe vezmete oblek, který vám celý rok visí ve skříni, neznamená, že máte vyhráno. Do obleku si zásadně berte košile s dlouhým rukávem! Je mi jedno, že vám bude teplo. Lepší než když budete vypadat jako dementi. A nejhorší věc – BOTY. Když už se rozhodnete vypadat lépe a vzít si na sebe oblek, věnujte pozornost botám. Není nic horšího, než když si na sebe někdo vezme oblek a černé tenisky. „Toho si přeci nikdo nevšimne, však jsou také černé.“ Všimne!!! Stoprocentně. A vy pak vypadáte jako nějaký vidlák z venkova.

VY: Oblékání a obouvání

Další věcí je zimní oblečení. To je možná ještě horší než obleky, jelikož se nosí delší období. Tak zaprvé: oblečení na hory patří na hory! Ve městě nemá co dělat. Nějak nerozumím té módě, co se před několika lety zavedla. Člověk si pořídí drahé vybavení na lyže a jelikož stálo tolik peněz, musí ho ukazovat i ve městě. FUJ. Zimní pohorky určitě využijete, když budete šlapat výlet na Sněžku, kde je půl metru sněhu. V Praze na dlažbě, kde je sníh tak 3x do roka, vám jsou k ničemu. Neříkám, že musíte chodit jako elegáni v kabátech. Ale proč si nekoupit obyčejnou zimní bundu do města? Vždyť v dnešní době nabídka mnohem překračuje poptávku. (Za toto tvrzení se ekonomům omlouvám.)

V neposlední řadě sportovní oblečení. Sportovní oblečení je fajn. Na sport! Kupte si hezké tenisky na běhání, tenis, fotbal nebo na jakýkoliv sport, který rádi provozujete. Ale noste je na ten sport! Chodit po městě v teniskách na běhání opravdu není cool. Ani potom nevypadáte jako sportovci, ale spíš jako… (Opakoval bych se.)

Možná bych se ještě mohl rozepsat o sk8tovém oblečení, které je sice fajn pro 15ti leté děti, ale dnešní třicátníci v něm opravdu vypadají divně. Teď to výjimečně není o tom, že by ho měli špatně sladěné, ale spíš o tom, že ve 30ti letech by na tom měli být intelektuálně trošku jinde. Ale to je spíše na jiný článek.

VYLidé, zamyslete se nad tím, co všechno si oblečete. To, že si za drahý peníz koupíte jednotlivé kusy oblečení, neznamená, že výsledek bude ohromující. Méně je někdy více! (Což platí hlavně o tričkách s nápisem značky přes celá prsa.) Vždyť kouknout se do zrcadla nezabere tolik času a výsledek může být diametrálně odlišný. A na botách, prosím vás, na těch opravdu záleží! Kdo se má pak na to koukat…


        


Komentáře nejsou povoleny.