Adopce dětí homosexuálními páry

Festival Prague Pride a jeho ozvěny jsou na pořadu dne ve všech českých médiích. Organizátoři festivalu uspořádali diskuzi s některými z prezidentských kandidátů a ptali se je na otázky, týkající se adopce dětí homosexuálními páry. Míra zpátečnictví, které v naší totálně ateistické zemi prezidentští kandidáti praktikují, mě nepříjemně překvapila.

Vladimír Dlouhý (ano, to je ten pán, který nemá dostatečnou podporu, aby si sesbíral podpisy s pomocí dobrovolníků, ale má pocit, že bude mít dostatečnou podporu na to, být zvolen) řekl, že homosexuálové nemohou vychovat dítě dobře, protože nepředstavují potřebné archetypální vzory otce a matky. Karel Schwarzenberg považuje výchovu takovým párem za nouzové řešení a přiklání se k vyrůstání v ústavu. Příjemně překvapili snad jen pánové Dienstbier a Zeman.

A já mám při vší úctě chuť zavolat na všechny ostatní „Get your head out of your ass!“. Zajímalo by mě, jestli tito pánové (a Bobo) žijí v nějaké alternativní realitě, ve které všechny děti vyrůstají v úplných rodinách s milujícím otcem i matkou a v ústavech se mají chovanci skvěle a po jejich opuštění se zapojí do „normální“ společnosti. Protože jestli ano, pak já pravděpodobně vyhledávám opravdu divné kamarády. Mám jen málo přátel, jejichž rodiče spolu zůstali až do jejich dospělosti a žijí spokojený život. Naopak většina z mých známých zažívá každodenní schizofrenii, při které nemohou otevřeně říct, jestli a jak tráví svůj čas s druhým z rodičů, nebo se bojí, kdy už na toho druhého definitivně někdo vytáhne nůž.

Adopce dětí homosexuálními páry

Foto: Ludovic Bertron

Je to jako otřepaný vtip, ve kterém se lidé ptají babky a dědka při zlaté svatbě, jestli se někdy chtěli rozvést. „Rozvod? Nikdy. Ale o vraždě jsme přemýšleli pořád.“

Tohle jsou ty vhodné vzory pro šťastné a zdravé dospívání dětí? Vážně? V České republice si dokonce za jistých okolností může adoptovat dítě samostatný rodič. V čem je adopce jedním člověkem horší než adopce homosexuálním párem? Jeden člověk najednou dokáže dělat otce i matku zároveň? Má adopce homosexuály nějaká negativa, která jsou „exkluzivní“ a běžná adopce se jimi nemůže pyšnit? Jsem jediný, komu to celé připadá naprosto postavené na hlavu?

MYLidi (a nemyslím teď pouze zmíněné kandidáty na nejvyšší státní funkci), začnete proboha trošku normálně uvažovat a podporujte adopci homosexuály. Děti v ústavech jsou často v naprosto šíleném stavu a o jejich štěstí nerozhoduje, zda vyrostou s jedním, dvěma, nebo třeba osmero rodiči.