Alza mimozemšťan

Internetový obchod mybychomtoudelalilepe.cz dozajista znáte. Tento poměrně oblíbený eshop je proslulý širokou nabídkou nejen výpočetní techniky, elektroniky, mobilních telefonů, ale (k vašemu i mému překvapení) i společenských her, parfémů a kuchyňských nožů. Takové velké tržiště všeho možného, na co si jen můžete vzpomenout (patrně ne náhodou sídlí v holešovické tržnici). Ve chvíli, kdy zhruba před rokem až dvěma Alza sjednotila své dříve nadhodnocené ceny s konkurencí, se z ní stal největší hráč na poli eshopů s věcmi do zásuvky.

A proč ne, výběr je opravdu široký, akčních nabídek jsou vždy minimálně tři kopy a v loňském roce byla navíc velmi silně rozšířena síť poboček, takže si pro své zboží můžete bez dalších poplatků za doručení za 25 korun navíc (?!) dojít prakticky již do každého většího města. Zde bych se ale na chvíli zastavil. Víte, já osobně si pod pojmem pobočka představím prodejní místo s vystaveným zbožím, kam mohu přijít a bez předešlého objednání si tam něco pěkného koupit. Ve světě Alzy to funguje tak, že jsou honosným pojmenováním pobočka označována obyčejná výdejní mísa, kde za pultíkem stojí uhrovitý školák, který vám podá váš balíček. Je to zhruba, jako by Česká pošta nazývala každou poštovní schránku svojí pobočkou. Ale budiž, to není ten hlavní problém.

Tím hlavním problémem je ten debilní, zasranej, infantilní, ukňouranej, nechutnej, hnusnej a naprosto odpornej zelenej ksicht, který má Alzu nějakým způsobem prezentovat či co. Já ho nesnáším, všichni mí kamarádi ho nesnášejí, moje dvouletá sestra, která má podobné postavičky ráda, ho nazývá bubákem a můj pes na něj zběsile štěká, kdykoliv se objeví v televizi (v době mých středoškolských studií Alza sponzorovala předpověď počasí v Dobrém ránu, kvůli čemuž jsem byl málem přinucen přesedlat s ranním servisem na Novu). Absolutně každý, koho se zeptáte, ho nesnáší!  Otázkou je tedy, PROČ?!

Alza mimozemšťan

Neserte pejsky! Foto: Josh Plueger; mybychomtoudelalilepe.cz

Proč se Alza rozhodla prezentovat se něčím tak nechutným, čím je ta hlenovitě zelená hromada slizu. Jo, nepopírám, že Alza mimozemšťana zná každý, což se dá považovat za jakýsi přínos pro firmu, ovšem všechno má své meze a v tuto chvíli mě nenapadá nic lepšího, než proti rozhodnutí Alzy zapojit toto stvoření do marketingu argumentovat tweetem Ondřeje Nešpora:

„Vždycky, když napíšu do prohlížeče alza.cz, vzpomenu si na toho zelenýho zm*da a přepíšu to na czc.cz.“

Mironet, coby dvojka až desítka na českém trhu s elektronikou, se pro změnu prezentoval počítačově modelovaným, modrovlasým klučinou s obdobně nechutným heliovým hláskem. Naštěstí ho už upozadili, nebo snad jen nemají tolik peněz na tak masivní reklamní kampaně jako Alza. A dokonce ani Czech Computer není bez viny, neboť se nedávno snažil protlačit coby svého maskota animovaného „LvíCZCka“. Buďme rádi, že nevydržel ani pár měsíců.

MYNaštěstí si alespoň v CZC uvědomili, že obchod s elektronikou není zábavní park a nepotřebuje tedy žádného nechutného a infantilního maskota. Drahá Alzo (potažmo Mironete), tobě doporučujeme nachlup to samé!