Boj proti prokrastinaci

Jsou problémy tak malicherné, trendy a lákavé, že se jen těžko odolává nutkání se na ně vymlouvat. Patří mezi ně rozbitý budík, neschopnost osoby blízké za volantem nebo prokrastinace. Ano, jsou lidé, kteří nemohou přestat věci odkládat, ale nevěřím, že tímto problémem trpí tři čtvrtiny lidí v mém okolí.

Promiňte, pokud se vás skutečně týká onen stav, kdy nedokážete (ne, že se vám nechce) začít dělat věci, které máte, včas. Kvůli drtivé většině lidí, kteří jsou zkrátka a dobře nedisciplinovaní a líní, vám to prostě už nikdo nevěří.

<<obrázek doplním později>>

Prokrastinace není jenom cool choroba, ale hlavně skvělý zdroj výdělku pro spoustu vykuků. Všichni ti kreativci, copywriteři, freelanceři, konzultanti a další na konferencích moc rádi poslouchají přednášky expertů na time-management plné prokrastinačních křečků, Paretových pravidel a dalších motivačních blábolů. Natolik je tito experti svými soft-skills přesvědčí, že to, co je přinutí pracovat, kdy mají, je zaplatit tomu chlápkovi za individuální konzultaci.

Dnešní článek by mohl být o něco delší. Mám ale ještě spoustu práce a nechci prokrastinovat.

MYMy, kdož trpíme „prokrastinací“. Přestaňme se konečně vymlouvat na sexy choroby, inspiraci co přijde vždy těsně před dedlajnem, a přiznejme si, že jsme líní.