Česká televize, díl čtvrtý: Petr Dvořák a ČT:D

A znáte tu o Petru Dvořákovi? To je docela smutný příběh. Petr byl ještě před několika lety generálním ředitelem komerční televize Nova, ze které byl jednoho nepěkného dne ještě nepěknějším způsobem propuštěn. Nevzdal se. Kandidoval na ředitele České televize a dokázal na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání udělat tak smutné oči, že ho na tuto pozici nakonec zvolila. A teď, když je Petr u moci, se mstí celému světu.

Petr Dvořák přišel do televize a okamžitě začal rozebírat vše, co tam relativně dobře fungovalo, a začal to nahrazovat nedodělky a svými pokusy. Po nových událostech a logách televize přišel i s vysněným dětským kanálem.

Přestože jsem přerostlé dítě, nevidím žádnou potřebu veřejnoprávního dětského kanálu. Tato absence by se dala omluvit, pokud by byl nový dětský kanál ryze původní a nabízel dětem zdravou alternativu k dnešním pohádkách o ponících a koťátkách, které nemají za cíl nic jiného než prodávat sady těchto zvířátek v hračkářstvích. Vlastní tvorba na tomto kanálu nicméně jen slabě překročí 20 %, o dalších 65 % se postarají převzaté pořady a zbytek spolkne Arabela z archivu.

Aby toho nebylo málo, bude dětský kanál vždy v 20 hodin nahrazován kanálem ČT art. Zde jsem zvědav, jak se Dvořák a jeho artový tým vypořádá s tím, že se v umění často ukazují cecky, piňdouři, zadky, frndy a podobné věci a není příliš žádoucí, aby si dokument o tvorbě fotografa Jana Saudka pustila devítiletá Kačenka, když nemůže usnout.

Česká televize, díl čtvrtý: Petr Dvořák a ČT :D

Zdroj: www.facebook.com/CT24.cz

Hlava mi stojí i nad zvoleným názvem – ČT:D, zkráceně Déčko. Nerozumím tomu, proč se Dvořák pokoušel novým logem sjednotit podobu a vizuál kanálů, když je tím naopak totálně roztřístil. Nekonzistentní jsou jak názvy kanálů (v současnosti se jmenují ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT:D a ČT art), tak jejich loga (jednička, dvojka a sport jsou jednobarevné, art je nudně šedý, Déčko pruhované a čtyřiadvacítka zcela nepochopitelně vyplněna barevným přechodem).

A pro zajímavost: Všimněte si, že v abecedě se hned vedle déčka nachází éčko.

MYPetře! Dvořáku! MY všichni tak trochu chápeme tvůj pocit ukřivděnosti, ale můžeš prosím trápit někoho jiného než diváky? A teď navíc ještě nebohé a bezbranné děti?! Nicméně, musím nakonec uznat, že mě coby gaye těší barevná podobnost nového loga ČT:D s duhovou vlajkou.