Chceme letní hitovku!

Cestovat v těchto dnech autem je peklo. Jednak dlouhá vedra způsobují kolapsy řidičů (bez klimatizace) nebo víry v nádrži (s klimatizací), jednak jsou silnice jako každé léto samá objížďka (nemluvě o D1). Ale hlavně – rádia se nedají poslouchat!

Roku 2013 žalostně chybí pořádná letní hitovka. Hitparády jsou plné udyndaných pseudo emo songů, které by svým umírajícím vyzněním lépe zapadly do deštivého podzimu. Přesvědčte se sami v oficiální české hitparádě.

Zatímco vloni se na výsluní vyhřívali šišlající Flo Rida s Whistle, PH Electro se Stereo Mexico a popová jednohitovka Carly Rae Japson s nezapomenutelným a stále aktuálním hitem Call Me Maybe, letos to je samá balada o životě, lásce a trápení.

A já opravdu chci, aby mě léto (obzvláště při zapnutí rádia) bavilo. Nechci hluboké texty a složité paralely, chci prostoduchou zábavu o sombrerech v Mexiku, cestování v čase a letních románcích. Vždyť i v jinou roční dobu nepřijatelná skladba Žijeme len raz byla stvořena jenom k tomu, aby ji vyřvávala podnapilá mládež v kempu na Mácháči.

Chceme letní hitovku!

Ve chvíli, kdy jediný song splňující jakési podmínky letního hitu přináší takřka parodický boyband One Direction, se nemůžeme divit tomu, že jsou lidi kolem nás nasraní, rozmrzelí a letního počasí si ani neužívají.

Kam zmizeli ti zaručení hitmakeři? Kde jsou Pitbull, Katy Perry, David Guetta nebo LMFAO, když je svět potřebuje?

Přitom stačilo jen o několik týdnů pozdržet I Love It od dua Icona Pop nebo obšlehnout z americké hitparády Alive od Empire of The Sun a hned by se nám žilo lépe. Ani jeden z těchto singlů sice není hit, který bychom si zpívali ještě za deset let, ale alespoň mají nějaký odpich, který dnešním playlistům tak moc chybí…

MYCo blbnete, lidi? Tohle je vážně to, co chcete v létě s pivem na pláži poslouchat? Jak se můžu dostat mezi tu skupinku vyvolených, kterým volají rádia a producenti a chtějí slyšet jejich názor na nové singly? Já bych je tam srovnal!