„Dáváme si pozor.“

Charles Darwin by se obracel v hrobě, kdyby mu někdo oznámil, že v jedenadvacátém století přežijí jen ti nejblbější. Přesně tak tomu bohužel je, a stačí k tomu naprosto jednoduchá myšlenka. Dávat si „pozor“.

Vážení, jednou pro vždy, smiřte se s tím, že pokud budete mít opakovaně nechráněný sex, budete mít dříve či později děti, jak mimo jiné potvrzuje ve svém deníčku jeden moderní fotr. Párkrát to možná uhlídáte, ale statistika není nuda a při frekvenci, se kterou provozují běžné páry sex, se vám to dříve či později nepovede. „Kapička lásky“ je taktéž potvora.

Pokud vaše zářivá myšlenka spočívá v tom, že hormonální antikoncepce je svinstvo, dovolím si i bez patřičného lékařského vzdělání tvrdit, že Postinor či v horším případě potrat je svinstvo asi tak tisíckrát větší. Jo, a zákon schválnosti je svině, takže ty děti budete mít minimálně jako odplatu za všechny ty páry, které se zoufale snaží třikrát denně už pátým rokem.

Můj otec vždycky říkával, že nejlepší antikoncepcí je pohled na cizí děti. To do jisté míry funguje, jenže pouze tehdy, jsou-li cizí děti natolik velkými šmejdy, že vám nedovolí zamknout se v pokoji a mít pár minut – nebo (desítek) vteřin, jak je libo – klidu. Ve všech ostatních případech budete mít dříve či později děti.

Foto: Upsilon Andromedae, Flickr

Dítě. Dobře se na něj balí děvčata, ale je s ním spousta starostí. Foto: Upsilon Andromedae, Flickr

Pakliže je „dávání si pozor“ synonymem pro „asi chceme dítě, ale bojíme se to přiznat“, pak si to prostě, milí zlatí, přiznejte. Budete vypadat jako o něco menší blázni. (Nicméně pořád budete vypadat jako blázni. Chcete si pořídit dítě.)

Jo a mimochodem, vás to vážně baví? Dávat si při sexu pozor? Mně naopak přijde docela v pohodě, když člověk nemusí na nic moc zásadního myslet, a dovolil bych si tvrdit, že vám to přijde taky dost v pohodě, jen se to možná maličko bojíte zmínit. Já si dávám pozor jenom na to, jestli partnerka stále dýchá, a doporučuji vám totéž.

Obloukem se vrátím k Darwinovi. Všimli jste si, že „dávání si pozor“ je obvykle produktem poněkud jednoduššího myšlení, a tudíž že ta hora neplánovaných ve vlaku věčně uřvaných parchantů je často doprovázena rodiči, jejichž vzdělání a inteligence je spíše menší než větší (čest výjimkám, pochopitelně)? Jako právě samozvaný amatérský sociolog bych rád vyřkl myšlenku, že blbí lidé zamořují tuhle krásnou planetu dalšími blbými lidmi, a tak pořád dokola… až nakonec zbydeme jenom MY, autoři a čtenáři tohoto blogu (mějte nechráněný sex!), kteří budou ostatním vládnout (pevnou rukou, samozřejmě). To zní vlastně docela fajn, žejo.

MYKdyž budete mít nechráněný sex, budete mít děti. Jak se k tomu, milí budoucí rodičové, postavíte (haha), je na vás.