Internetové poradny a internetoví rádci

Rádi byste si koupili televizi do ložnice, počítač pro svého syna, mobilní telefon pro maminku, nebo cokoliv jiného, co nemusí být NEJLEPŠÍ? Pokud ano a rádi byste si nechali s výběrem poradit, zeptejte se raději kamarádů v hospodě. Rozhodně se nesnažte obrátit na „odborníky“ na internetu.

Komunita, která daným zařízením (televizím, počítačům, telefonům nebo čemukoliv jinému) rozumí (nebo si to alespoň myslí), totiž mnohem lépe ví, co potřebujete. Ukažme si to na několika příkladech:

Problém: Rád bych si pořídil malou televizi do kuchyně. Maximálně do pěti tisíc.
Řešení: Televize je zbytečná a do kuchyně se lépe hodí tablet se stojánkem. Výhoda je, že ho můžete vzít třeba i na záchod (a nepřijít tak o důležitý gól ve fotbalovém zápase). K tomu si stačí za pětikilo měsíčně pořídit O2TV, která se dá nyní sledovat i na tabletu. Cena sice bude o něco vyšší a ještě si připlatíte za O2TV, ale obyčejná televize v kuchyni je už přežitek.

Problém: Synovi bych rád za složení maturity koupil herní notebook do 20 tisíc.
Řešení: Na notebooku si nic nezahraje, určitě ne nejnovější pecky na plné detaily. Přihoďte ještě 5-10 tisíc a pořiďte mu tenhle skvělý herní počítač. A teda ještě monitor, ten v ceně není. Nemožnost přenášení je vykompenzována skvělou grafickou kvalitou. Kdo chce hrát hry, nemůže holt příliš cestovat.

Problém: Chtěli bychom mamince k Vánocům pořídit chytrý telefon. Nic náročného, internet nepotřebuje, stačí, když bude mít FM tuner.
Řešení: Smartphone bez internetu je jak pressovar na kapsle. A po těch levnějších se raději ani nepoohlížejte, zrnitost jejich displejů je příšerná. Pořiďte mamince Samsung Galaxy S5, když jsou ty Vánoce, nebo alespoň esčtyřku. Sice nemají FM tuner, ale za 750 Kč se dá pořídit flatový tarif s 1,5 GB dat, takže bude moct poslouchat rádio přes internet a ještě si u toho třeba prohlížet fotky vnoučat na Facebooku.

Vaše babička 42Mpx foťák rozhodně užije! Foto: Pete, Flickr.com

 

 

MYMilí fanoušci elektroniky všeho druhu. To, že laik nerozumí kompjůtrům tolik jako vy, neznamená, že nedokáže lépe popsat své potřeby než tytéž vy. Ukažte se jako skuteční profíci, přijměte výzvu a doporučte bezradnému to, co doopravdy potřebuje.