Internetoví exhibicionisté, díl první

Určitě jste někdy na YouTube nebo skrze sociální sítě narazili na nějaké video, uvozené stylem „Podívej se na toho šílence, to snad není možný!“. Soudit lidi na první pohled bychom určitě neměli, ale již druhé kliknutí na libovolný obsah od stejného autora naše prvotní tušení většinou potvrdí. Ano, internet je plný zvláštních lidí, kteří se chtějí ukazovat.

Podruhé za krátkou dobu budeme zlí. Budeme psát o lidech. A přestože nás už naše maminky učily, že na toho retardovaného chlapečka na kraji pískoviště nemáme být zlí, z naší autorské dvojice jsem většinou já za toho většího egocentrického zmetka, který se povyšuje nad lidi okolo sebe. Nebo to tak alespoň může vypadat.

Pokusím se to krátce obhájit: Dělat si decentní legraci z internetových celebrit je něco jiného. Ti lidé jsou vidět, protože chtějí být vidět. Kdyby nechtěli být oběťmi svérázných komentářů, jako je tento (a to jsem ještě slušný a věcný!), smazali by svůj účet na libovolné síti, na které exhibují, a šli by ven na procházku. Skutečené povyšování spočívá třeba v mnou nenáviděném tykání Vietnamcům ve večerkách plných naleštěné zeleniny. Vidíme ten rozdíl, áno?

Dost bylo řečí, pojďme se podívat na některé povedené kousky.

Začneme neškodně. Desetiletá holčička ukradla mamince líčení a čtyřicet dva tisíce lidí jsou o něco moudřejší.

Její stejně stará kamarádka zjistila, že ukazovat, co nosí v kabelce, je veliká móda. Nosit na svých klíčích jmenovku mi přijde jako solidně blbý nápad.

Následující slečna se specificky zaměřuje na recenze přípravků na intimní hygienu. Ve svých recenzích však zcela zapomíná na ukázky aplikace a oblíbená srovnání před-po, takže za mě palec dolů.

Jak už jistě dávno víte, s homosexuály nemáme MY žádný problém. Ale asi by se nic nemělo přehánět. Mimochodem, tento mladík hledá chlapce, takže mu nezapomeňte napsat do komentářů.

Ano, také jsme byli mladí, ale měli jsme to štěstí, že jsme lezli po stromech a netočili podobná videa. Ne, rozhodně nejsme závistiví. Vyhaslá hvězda Natalia Sadness to sice dotáhla až do Reflexu, ale po jejích nových videích už neštěkl pes.

A že je to otázka věku či intelektu? Ano i ne. Další díly, další videa, Radovan Kaluža i JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola čekají.

MYVážení a milí rodiče prvních dvou slečen, vlastní děti sice ještě nějakou dobu nemám v plánu, přesto si dovolím tvrdit, že jste v otázce výchovy k internetové zodpovědnosti něco hrubě zanedbali a podpořili jste to koupí fotoaparátu či webkamery. Slečna Intimní hygiena i zlobivý chlapec jsou už dospělí a měli by si do svědomí sáhnout sami, jestli toho pro svou minutku slávy neudělali už dost.