KFC: Not So Good

Žeru rád a je to na mě, doufám, znát. Docela i často zamířím do nějakého zavšiveného fast foodu, abych zahnal blížící se kocovinu alespoň někam za roh. Kdykoliv můžu, vyberu si z ne-až-tak pestré nabídky globálně-českých restaurací Mekáč. Nebo Burger King. Ne KFC…

Pamatuji si, jak jsme jezdili jako malí fracci na školní výlety do Prahy. Vybaveni kapesným jsme každý rok na Václaváku zamířili do KFC, protože McDonald’s jsme důvěrně znali z domova. Zpočátku jsem se těchto výprav rád účastnil, pak jsem ale prokoukl, že kuře z Kentucky je jen naleštěná čtyřka. Moji spolužáci se mnou ale nesouhlasili, takže mě i tak tahali do KFC, kde jsem potají pod stolem ujídal z recyklovaného pytlíku sváču z McDonda od naproti. A taky jsem jim tam ukradl bambusovou tyč, kterou mám dodnes doma.

KFC: Not So Good

Než ze sebe vypustím všechnu tu zlobu, mrkněme, co je na KFC super. Alespoň zdánlivě:

  • Bezedný kelímek, který býval v dětství fakt super, protože vám umožňoval si namíchat pepsi s mirindou a vypít ji tři litry, abyste pak po deseti minutách museli tatínka prosit o pauzu na čůrání. Dneska, kdy má tento bezedný kelímek objem asi jen dvě deci, vypadáte jako debil, když si ho co deset minut chodíte dolívat.
  • B Smart menu coby super chuťovka, když vám nestačil jeden číz, ale na dospělácké menu jste neměli prachy. Dnes je zahambeno mnohem pestřejším Fajn párem z Mekáče.
  • Qurrito. Qurrito je super a basta!

A teď, co mi teda na KFC jako fakt hodně vadí:

  • Hranolky z KFC jsou hnusné. Strašně moc. Neudrží svoji chuť ani deset minut po vyndání z fritézy a jsou podávány ve směšně malých porcích.
  • Interiér restaurací se na rozdíl od Mekáče (kde se dnes většinou cítíte jako v 21. století, pokud nejdete do Holešovické filiálky) zasekl ještě v době, ve které měl Ronald McDonald vedle sebe ještě několik dalších maskotů. Tedy v době, kdy ušmudlaný vzhled laciného bistra vypadal celkem fajnově.
  • Kuře, kuře, kuře. Jo, vím, že něco o kuřeti má KFC dokonce i v názvu, ale možnost vybrat si hovězí nebo kuřecí mi přijde mnohem víc cool než výběr mezi křidélky a stehýnky.
  • Ačkoliv ztloustnete tady i u konkurence, v Mekáči díky odtajněným nutričním hodnotám budete alespoň vědět, jak rychle.
  • Chcete-li si vzít jídlo z KFC s sebou, budete se muset smířit s igelitkou, jako byste právě nakoupili rohlíky v Kauflandu. Papírové sáčky jsou mnohem víc sexy a taky asi eko, nebo co.
  • Máte v kapse jen dvacku? Nasrat! Naproti dostanete alespoň hambáč.

MYDrahé KFC, vím, že řada výtek pramení z mé ryzí remcavosti rozcapenosti, ale nemohli byste se alespoň něčím nechat inspirovat u konkurence? Nebo alespoň přestat vyrábět tak hnusný hranolky? Nebo přidat na čep i Mountain Dew? Prostě něco, chápete…