Klout

Extistuje velká hromada vcelku pochopitelných ego boosterů online světa. Followeři na Twitteru, Facebooku a Instagramu, počet lajků či retweetů a v hodně bizarních kruzích (haha) i plus jedniček na Google+. Je ale taky jeden naprosto debilní. Ladies and gentlemen, this is Klout!

Klout je prapodivná služba, jejíž hlavním smyslem je vyčíslovat vliv na sociálních sítích. Kromě toho umí spoustu dalších věcí, které ovšem nikdo doposud nepochopil (je to něco jako to nesložitelné puzzle, za které dostanete Nobelovku, nebo něco takového). Tyto věci se Klout neustále dokola učí a následně je zapomíná, když se nenajde dost lidí, kteří by je smysluplně využili. V minulosti například uměl na základě vaší aktivity rozpoznat, zda jsem jen připosraný retweetovač a lajkovač, nebo skutečný trend setter.

Klout

Přísahám, že jsem měl víc!

Vaše osobní Klout score je vypočítáváno na základě toho, jak dobré, kvalitní a oblíbené věci sdílíte. Pokud máte dost lajků, retweetů a podobných srandiček, roste do nebes, běda jak ne. Potíž je ale v tom, že Klout neskutečně nadržuje zmrdům, kteří:

  1. jsou připosraní a nepřiznají sociální sítě, na kterých nejsou dostatečně aktivní. Takto si mohou přidávat a odebírat kanály, na kterých jim jejich statusy, čekiny, whatever šlapou, či naopak stojí. Výsledné Klout score si tak mohou lehce ohýbat podle svých aktuálních potřeb.
  2. jsou otravní a mají potřebu komentovat každý status a odpovídat na každý tweet. Tím pádem si zvyšují možnost, že jim k jejich odpovědi či komentáři někdo přidá hvězdičku nebo palec. Mluviti stříbro, mlčeti zlato zde vůbec neplatí.

A taky mě sere, jak mi Klout score za poslední týden spadlo o dva body a já nevím proč!

MYMilý Kloute, pro zachování chladné hlavy je rozumné tě nepoužívat, a tak bys měl vymyslet algoritmus, který by výše zmíněné snahy sociálních zmetků alespoň trochu eliminoval. Moc rád bych vám s tím pomohl, ale všichni víte, jak jsem na tom s programováním…