Kofein v Coca-Cole

Jsem nejlepším přítelem kolových nápojů. Chutnají mi a díky nim se dá pít i něco tak odporného, jako je whisky. Dokonce člověku dávají na výběr několik použitelných variant. Vanilka mě nebere, ale třešňová kola nebo různé lektvary ze stáje Kofoly mi celkem imponují. Je tu ale jedna obrovská díra na trhu.

Z logiky věci piju kolu nejčastěji večer. Ať už v hospodě nebo doma, ať už s rumem či bez. Od doby, co existují nekalorické varianty, se kolou napájím poměrně ve velkém. No… a o dvě hodiny později ulehnu do postele a nemůžu usnout. Dávka kofeinu zabere a já nezaberu.

Existuje přitom jednoduchá alternativa. Kolu bez kofeinu mají v nabídce obchody ve všech zemích, které jsem v poslední době navštívil (Holandsko, Belgie, Itálie, Španělsko). Chutná stejně jako ta s kofeinem. A já se ptám: opravdu jsme my v české kotlině tak druhořadí? Vždyť tady už tu černou sladkou věc skoro nikdo nepije jako stimulant.

Foto: the past tends to disappear, Flickr.com

I u nás se (podle půvabné publikace Retro ČS) vyráběla a prodávala kola bez kofeinu. A to konkrétně v roce 1989! Cinkalo se snad klíči, abych dnes, ve třetím tisíciletí, nemohl popíjet beze strachu z insomnie? Ne, naopak se cinkalo se klíči i proto, abych měl Coca-Colu kdykoli, za normální cenu a v pestré škále příchutí a limitovaných edicí.

MYMilí producenti kolových nápojů, vzmužte se. Distribuujte Coca-Colu bez kofeinu i v Česku, minimálně tady na Pankráci. Vy vyděláte a já budu šťastný. Vím, že ji umíte uvařit. Nebo snad chcete, abych vás po nocích strašil?