Lidé pronajímající byty

Dnešní povzdech si po nějaké době bere na paškál v první řadě lidi. Ano, Italové jsou taky lidé a jejich mentalita se většinově odráží v jejich činech. Hloupé chyby při pronajímání bytů (jakkoli svěřování svého majetku osobám cizím mi jako hloupý nápad připadá a priori) ale dělají lidé mladí i staří, chytří i hloupí, Češi i Italové. A hlavně lidé, kteří si neumí nechat poradit ohledně takové banality jako „jak pronajmout byt“.

Shánění nového bydlení většinou začíná obligátními otázkami na všechny kamarády. V jedenácti z deseti případů takový způsob shánění bytu ztroskotává a na světlo světa se derou servery jako bezrealitky.cz. (Ne, toto není reklama, řekli bychom vám to a ještě bychom k tomu natočili rádoby vtipné video.)

A právě tam člověk žasne nad tím, jak většina lidí své byty potřebuje udat co nejdráže, nejrychleji a co nejlepším majitelům, hlavně proboha žádná zvířata a menšiny a studenti a děti a muzikanti! Konkurenceschopnost svých nemovitostí však majitelé nejsou schopni podpořit takovými banalitami, jako je:

  • Přesné určení, o jaký typ bytu se jedná. A ano, názory na to, zda je kuchyň v předsíni či nedejbože v koupelně 2+kk nebo 2+1 se různí, ale vy mi rozumíte.
  • Fotky všech místností v bytě. Také máte pocit, že pokud v inzerátu chybí fotka koupelny, znamená to, že je to důvod se opravdu hodně bát jít na prohlídku?
  • Alespoň strohý náčrtek uspořádání pokojů, ideálně pak navíc jejich metráž. Absolutně nutné, pokud z fotek není zjevné, zda jsou pokoje průchozí či nikoliv!
  • A kdybyste na závěr zvládli říct, kolik z toho vyfoceného nábytku a vybavení tam po vašem exodu zůstane, potěšilo by to jistě velice.

Nešvarů inzerentů je samozřejmě mnohem více. Neverending story jsou například absurdně vysoké „poplatky“, které kontrastují se směšným nájmem, který ale dobře vypadá, že?

Řada majitelů nechápe, že dobrá fotografie je základ úspěchu. Takoví lidé se za slušné nafocení nemovitosti (v ceně několik stovek) nezdráhají ve finále realitce vrazit klidně tisícovku měsíčně ze své renty, jenom protože byli líní. A pak také existuje speciální kategorie: byty, kterým už nikdo a nic nepomůže.

Lidé pronajímající nemovitosti

Ach, vy hledáte spolubydlící do “zabydleného bytečku”? Děkujeme, rozmyslíme si to a dáme vědět!

MYPropánakrista, jsou to vaše byty a kdybyste vyvinuli trochu úsilí, zbavili byste se jich rychleji a třeba i za více peněz. Neznepříjemňujte bytuchtivým lidem jejich hledání a ušetříte spoustu času, který vám zaberou zbytečné osobní prohlídky. A koneckonců, my i vy budeme o kousek nervově vyrovnanější!