Mandrage

„Mandrage je česká pop-rocková hudební skupina,“ hlásá Wikipedie. České posluchače trápí již od roku 2001, kdy začala hrát po garážích (tehdy ještě v mile punkovém stylu). Opravdové utrpení ale přišlo teprve tři roky zpátky v době, kdy si těchto odrostlých puberťáků všimla česká rádia. Je nadmíru jasné, že více než pop-rocková hudební skupina jsou Mandrage jen parta výrostků, kteří si chtějí pořádně zašukat. A dávají to znát v každé své písni.

V roce 2009 započalo hledání ženy. Nemusí být ani moc pěkná, jen aby byla mladá a nebyla úplně blbá. V písni Hledá se žena dokázali Mandrage svůj dokonalý smysl pro jednoduchost nebo jazykovou impotenci. To se neví jistě. Každopádně se zkuste zaposlouchat do textu a spočítat, na kolik různých vět v něm narazíte.

Hledá se žena všeho schopná, smrt nebo slávu a nic víc. Taková může být jen ona, hledá se žena pro můj byt.

Žena nalezena. Ale byla to pěkná kravka, takže ji kluci po pár číslech odkopli na ulici a zabouchli za sebou dveře. A taky nám ukázali, jak jsou odvázaní, když si do videoklipu dají homosexuální erotickou scénu! Přehrávám stále dokola.

Na dveře škrábej, básně piš, už mě víckrát neuvidíš. Jak se domů dostaneš? Je ráno.

Vyhozená žena našla cestu zpátky oknem. Sakra. Kluci se tedy rozhodli, že když nevypadne ona, musí zmizet oni. A tak odjeli brousit mladý kočky do lázní. A tam dokázali, že když nejsou sentimentální a natvrdlí, umí tvořit zajímavou pop-clubovou (vymyslel jsem nový žánr) muziku. Jen to nepouštějte do rádií!

Ať žije láska (Františkovy lázně), ať žije svoboda (úúú)…

Všude dobře, doma nejlíp. Po mozkové mrtvici ve Františkových lázních se chlapci vrátili domů za svou ženou a začali ji bezmezně milovat. A taky ji hmatat na kozy. A foukat do ksichtu. A prdět ve vaně… Ale hlavně s ní tančit valčík!

Sahat ti pod sukni, kousat tě na ruce, dělat ti snídani, říkat ti vopice, platit ti výdaje, prdět si ve vaně…

Ale sex s jednou a tou samou ženou leckoho znaví. Kluci z Mandrage se začali nudit, začali být čím dál nadrženější a započali se sháněním bokovek. Inspirovali se pornofilmem Láska pod koly Cadillacu a šli do toho v převleku za automechanika. Jo a taky jim začalo být úplně jedno, jestli se jejich texty alespoň trochu rýmují…

Hele kotě, není to na odpis, když využiješ můj dokonalý servis. Já ti to udělám hned, když budeš chtít, nikdo ti to neudělá líp.

MYNechci prdět ve vaně, nechci nikomu vystříkávat dutiny, nechci jet na kolonádu, nechci ženu do bytu, nechci vědět, jestli je ráno, nebo noc, nechci nikomu říkat opice! A proto prosím vás, česká rádia, přestaňte to hrát!