Marks & Spencer

Jak už dlouho tvrdí Matouš, do Marks & Spencer chodí dvě skupiny zákazníků, které se překrývají jen minimálně. První z nich tam nakupuje oblečení a ta druhá zase potraviny.

Já patřím k těm, kteří tam chodí pro ňaminy. Miluji Marks & Spencer potraviny a dokonce zbožňuji jejich pekárnu. Obzvláště po setmění, kdy se koblížky a muffiny prodávají s padesátiprocentní slevou. Dřív jsem si tam takto docela často kupoval snídani na druhý den, v poslední době po neblahých zkušenostech nakupuji zlevněného pečiva dvojnásobek, aby mi na tu snídani vůbec nějaké zbylo.

Bohužel, nějak se mi zdá, že moji skupinu zákazníku M&S zanedbává. Prodejna potravin zkrátka není v dostatečném množství obchodů!

Svět tak přichází o:

  • Skvělé cookies s bílou čokoládou.
  • Cukrem obalené koblížky zcela nevhodné pro diabetiky a osoby s BMI nad 20.
  • Pralinky všeho druhu splňující veškerá kritéria pro pořádání čokoládových orgií.
  • Čaje tak prapodivných příchutí, že se vám z nich bude ještě týden po vypití točit hlava. A pak si je stejně uvaříte znovu.
  • Podivná britská jídla, kolem kterých chodíte několik měsíců a zdráháte se je koupit. Pak to nevydržíte a doma zjistíte, že jsou sice pěkně hnusná, ale i tak cítíte jakýsi pocit zadostiučinění.
  • Naprosto úžasné míchané drinky ve čtvrtlitrových plechovkách. Před Silvestrem často zlevněné a s obsahem cca dvou panáků v jedné maličké plechovce.

Drtivá většina těchto dobrot je navíc za příjemně slušnou cenu, za kterou by se mnohdy nemusel stydět ani Kaufland ve svých letácích.

Marks & Spancer

Zajímavé ale je, že oproti tomu je oblečení v M&S šedivě nudné a notně předražené. Ale vlastně to všechno dává smysl. Jamie Oliver taky skvěle vaří, ale oblékat se neumí…

MYMarxi, Spencere, takhle to dál nejde! Potřebujeme více obchodů s potravinami. Uvažovali jste vůbec o možnosti otevřít pár filiálek, kde by se nabízely jenom potraviny? Ó, to bychom se měli!