(Ne)kouření v Café NONA

Café NONA je parádní bar-kavárna v Nové scéně Národního divadla. Národní divadlo jako takové je podle svého webu jedním ze symbolů české národní identity a kulturního dědictví. Můžeme směle prohlásit, že Café NONA je symbol jak vyšitý.

Kazetové stropy se zabudovanými svítidly, G a Plzeň na čepu, k tomu točená malinovka s fancy citrónkem (kvůli kterému se nedá pít) a zcela tradičně české Panini k tomu. Z vyššího patra se line ambientní hudba artového divadelního představení s dvaceti diváky a tučnou dotací z Ministerstva kultury a vedle vás sedí partička hipsterů, protože ve Standardu bylo plno.

Potud zcela ok, takové podniky máme MY rádi.

Horší je, pokud k posezení přizveme přátele kuřáky. Já tedy nejsem žádný ortodoxní hater kouře a tak nějak v zásadě počítám, že budu v noci oblečení větrat a že k některým podnikům cigáro prostě patří. Zároveň rozumím tomu, že se v době divadelního představení nekouří, neboť by divákům mohly načichnout jejich více či méně drahé obleky a večerní róby (čti  rifle a plandavé flanelové košile).

Ale Café NONA přivádí koncept stavebně oddělených prostor pro kuřáky a nekuřáky, o kterém jsme psali již kdysi, na zcela novou úroveň. Více na následujícím obrázku, na který si zcela výjimečně můžete pro zvětšení kliknout!

(Ne)kouření v Café NONA

Ano, toto je myšleno zcela vážně. Obsluha naše kamarády dokonce informovala, že pokud od gauče a křesel vstanou a položí si popelník na poličku s knížkami, je vše zcela ok. Cedulku jsme sice nevyfotografovali, ale můžete nám věřit, že je přítomna. Z pohledu mé učící se existence, kterou můžete zahlédnout na gauči, vypadá pohled na stavebně oddělené kuřáky opodál následovně. (Při troše štěstí spatříte zapálenou cigaretu u úst slečny v bílém svršku.)

(Ne)kouření v Café NONA

MY

Milé Café NONA, tohle je skutečně velký bizár. Zachovejte nekuřáckou dvouhodinovku po čas představení a nevymýšlejte další kraviny. Popřípadě zakažte kouření úplně a pořád. Ale nechovejte se jako patnáctka!