Noční menu v McDonald’s

Náš vztah k fast-foodům McDonald’s je minimálně ambivalentní. Já osobně s nimi nemám morální problém a myslím, že když si člověk nedává velké menu s nugetkama dvakrát denně, není mekáč větší prasárna než bramborový knedlík plněný uzeným. Rád tam zajdu, ale je dost věcí, které mi na nich vadí.

Již jsme na tomto blogu publikovali pobuřující svědectví o snaze vnutit k malým hranolkám dva happy-mealy a jeden bigmac a památná je i filipika proti snídaňovým menu. Co se stát muselo, je tu: nesnáším noční menu v McDonald’s.

Noční menu v mekáči staví – zcela správně, mimochodem – na premise, že opilý člověk má hlad a je mu jedno, kolik platí. Prezentuje tedy výrazně pozměněnou nabídku. Menu jsou větší a každá pobočka nabízí jiné drobné gastročuňačinky.

K McChicken Menu tak dostanete za necelý dvojnásobek ceny automaticky druhý sendvič, za ne úplně příjemný příplatek vám různě násobí i položky ve všech svých (o dvě hodiny dříve množstvím uspokojivých a cenově přijatelných) kombinacích něčeho, přesolených hranolek a post mixu. U menších věcí má každá pobočka politiku jinou, takže pokud si chcete v noci dát v horní části Václaváku chicken burger, musíte dojet na Anděl.

Tato fotka se ke kritice mekáče hodí i opakovaně Foto: Felix Ottensheim

Tato fotka se ke kritice mekáče hodí i opakovaně Foto: Felix Ottensheim

Já vlastně beru jako výsostné právo každého obchodníka odrbat opilce, který chce jíst, tím, že mu ukážu horu jídla. Zcela ale nesouhlasím s tím, úplně stejně jako u zlořečených menu snídaňových, aby byly na část dne z nabídky vyřazeny běžné položky a jejich kombinace. S tím není možné souhlasit a je povinností každého demokrata brojit proti takovéto nestoudnosti, dokud se mekáč nechytne za nos a nezařadí do noční nabídky snack wrap. (Jo, včera v jednu ráno na Muzeu mi ho odmítli dát, parchanti!)

Prostě mi vadí, že v noci nedostanu od mekáče, co chci, a ještě mi vnucuje moc velký porce za přehnaně vysokou cenu, no.

MYMcDonalde, drahoušku. Měj si klidně v noci jinou nabídku, chápu, že lidí je málo a chutě jsou jiné. Dokonce ti i odpustím, že bude ta nabídka menší než ve dne. Jenom tě moc prosím, sjednoť si, co kde v noci není k dispozici. Chci prostě mít ve věcech jasno.