Novoroční projev prezidenta republiky Václava Klause

Abych byl upřímný, myslel jsem si, že má budoucí exprezident Klaus větší koule. Jestli víte, co tím myslím. Měl šanci si ještě před tím, než nadobro opustí Hrad, nahrabat pár miliónů. Stačilo, aby se při svátečních orgiích s Jaklem a Hájkem domluvil na několika maličkostech.

Sázková společnost Tipsport vypsala kurzy na několik (větších či menších) bizarností, které mohl Václav Klaus při svém posledním novoročním projevu provést. Ačkoliv nevypsala kurz na to, jestli vyhlásí amnestii, zavdala i tak prezidentovi důvod k patřičnému přemýšlení a kalkulování.

Stačilo jen, aby již zmiňovaní Jakl nebo Hájek (samozřejmě v neprůstřelném přestrojení) zašli do sázkové kalendáře a vsadili na to, že poslední Klausův novoroční projev bude vypadat nějak takhle:

Vážení a milí spoluobčané, rád bych vás v tento den jako každoročně i tentokrát pozdravil a popřál vám klidný a šťastný nový rok. Jak jste si jistě všimli, dnes výjimečně sedím. Poranil jsem si totiž kotník při lyžování v rakouském středisku Schladming. Pokud by vás to zajímalo, měl jsem se tam hezky.

Zároveň vás chci ubezpečit, že mě skutečně mrzí, že jsem si dnes nemohl dát do klopy svůj oblíbený kapesníček, na který mi Livia vyšila mé iniciály. Rozkousal mi ho cestou do mé kanceláře rozzuřený socialistický pes.

Ještě než se dostanu k tomu hlavnímu, dovolte mi, abych se napil této pramenité vody.

Děkuji. Nyní bych se rád věnoval tomu, jak je Evropská unie špatná.

(…)

To už by, myslím, stačilo. Dnešní novoroční projev byl ve funkci prezidenta mým posledním. K té příležitosti bych vám chtěl na rozloučenou zazpívat se svým přítelem a doufám, že od března i budoucím prezidentem České republiky, Milošem Zemanem českou hymnu s upraveným textem – Zde domov můj.

(zpěv a závěrečné titulky)

Novoroční projev prezidenta republiky Václava Klause

Alespoň něco panu prezidentovi z jeho funkčního období zbylo. Ilustrace: Surian Soosay

MYPane prezidente, myslel jste na budoucnost? To vás nenapadlo, že by se vám vyhrané peníze mohly v penzi náramně hodit? Promeškal jste jednu z největších příležitostí. Takovou, která se vám už nikdy nenaskytne.