Počasí, svátky a slavná úmrtí na Facebooku

Jakýkoliv pofiderní svátek ve stylu MDŽ, Valentýna a prvního máje je úžasná příležitost, jak si efektivně promazat friendlist na Facebooku a unfollownout pár ksichtů na Twitteru. Stačí si jen všimnout těch, kteří se těmto svátkům přehnaně věnují. Ne že bych zmíněné svátky nějak nenáviděl, i já se chystám odpoledne na Petřín, kde budu nasávat kýčovitě přesládlou atmosféru a se svojí drahou polovičkou hledat nějaký volný rozkvetlý strom. Lehce mě nasírá jedna věc – lidé, kteří mají pocit, že nikdo z jejich followerů nebo přátel na facebooku doma nemá kalendář, televizi nebo dokonce okno!

Jednou jsem se zamyslel nad tím, co vyvolává v sociálních sítích největší rozruch. Tehdy jsem se omezil na tři kategorie – smrt slavné osobnosti, výhra domácího týmu a první sněhové vločky. Je zábavné sledovat, jak se vám hlavní stránka Facebooku před očima mění na meteorologický blog, sportovní zpravodajství nebo Óčko hity Whitney Houston. Lidé místo toho, aby si užívali zimních radovánek, opíjeli se v hospodách z radosti z výhry nebo jen pokrčili rameny nad smrtí zpěvačky, od níž znali jen jednu písničku, najednou všechno moc prožívají a nutí to stejně prožívat i své přátele na sociálních sítích. O nevkusnosti Facebookové piety za hokejisty nebo přehnanému vlastenectví na sklonku loňského roku, kdy každý, kdo neměl v profilovce Václava Havla, byl téměř zlý člověk, raději pomlčím, neb bych se musel příliš rozčilovat.

Počasí, státní svátky a slavná úmrtí na Facebooku

I Lucka ví, že je lepší se líbat na Petříně než o tom psát na Facebooku

Ale seznam tehdy nebyl kompletní, dnes to tu je znova. První máj, lásky čas a takový ty věci. Na Facebooku plno. A vaši přátelé se najednou rozdělí na tři skupiny. Jsou to ti, kteří první máj milují, div nepochodují v průvodu na Letné, nebo ti, kteří ho nenávidí a mají pocit, že celý svět by měl trpět za to, že se oni nemají s kým políbit pod rozkvetlou třešní. Jediná třetí skupina je fajn. Jsou to ti, kteří prožívají prvního máje tak nějak normálně, užívají ho po svém, případně jim je klidně i ukradený nebo si z něho akorát dělají legraci. Pokud jsou dostatečně důvtipní, tak proč ne.

Počasí, státní svátky a slavná úmrtí na Facebooku

Jsem si dost vědom toho, že toto není to pravé téma na My bychom to udělali lépe, protože já odmítám dělat lépe lidi, které dělat nechci. A pochybuji, že se toho ujme někdo za mě. Nicméně, měl jsem neodolatelnou touhu si trochu postěžovat.

MYLidé, buďte té dobroty a nesnažte se za každou cenu informovat o všem, co se dá zjistit z běžně dostupných informačních zdrojů nebo pohledem do kalendáře či z okna. Psaním svých nesmyslných statusů spotřebováváte elektrickou energii z neobnovitelných zdrojů a ničíte tím přírodu. Vy zrůdy!