Prázdninový inspektor

Hlavní zpravodajská relace televize Nova je vážně zábava k popukání. Už jsme tu měli „bábu pod kořenem“, která se zahřívala vlastní močí, už jsme tu měli testování, zda voda v mínus dvaceti stupních dokáže zmrznout. (Spoiler: Ano!) A teď se Nova v prodloužené stopáži snaží nezaostat ani o píď za šílenými Událostmi v České televizi. Přivedla prázdninového inspektora.

Dvě minuty z nejsledovanější zpravodajské relace v naší zemi si každý večer ukousne rubrika, kterou by se snad styděli uvádět i moderátoři Snídaně s Novou Tomáš a Tomáš (znáte je z Nekecej!), kteří se jinak nestydí udělat pro svou rádoby popularitu naprosto cokoliv. Třeba strkat před sebou všude Nikol Štíbrovou.

Ale o pseudocelebritách to dnes vůbec nemělo být! Takže. Dvě minuty  z nejsledovanější zpravodajské relace v naší zemi, která se patrně v reakci na Události natáhla o dvacet (!!!) minut, aby pak mohl večerní program po nezbytném sportu a věštění počasí z čajových lístků začínat pozdě nikoliv o klasických deset, ale pouze o pět minut… Moment. O stopáži to být také nemělo.

Tak snad do třetice. Oni prostě přivedli prázdninového inspektora! Prázdninový inspektor je reportér, který každý den vyrazí do autokempu (jak moc je výběr těch „kvalitnějších“ náhoda či placená reklama, to těžko posoudit), na hudební festival či na koupaliště, aby zhodnotil kvalitu zdejšího ubytování a služeb. Takže během dvou minut stihne udělat záběr na vybavení pokoje („Tady máme dva stolečky. A skříň. A to je tak nějak všechno.“) a odvyprávět hluboký lidský příběh o otci se synem, kteří své slaměné vdovství oslavují výlety za limonádou na horském kole. (Následuje záběr na chlapce, na limonádu a na horské kolo.) Pak vyzkouší knedlíky ve zdejší vývařovně.

„Vyzkoušíme, jaké tu mají knedlíky… mmm… chutnají solidně.“ Jako knedlíky, že jo?

Prázdninový inspektor

Se zlatou hvězdou od Prázdninového inspektora je tráva hned zelenější! Foto: Autokemp AMK Žamberk

A já už se snad radši ani neptám, spíše jen volám do větru: Na tohle se někdo dobrovolně kouká? Padesát minut každý večer? Můžete mi, kdokoliv, prosím říct, ve kterém roce se z našeho světa definitivně vytratila seriózní novinařina, potažmo i ta novinařina jednu až tři úrovně pod seriózní novinařinou? Je mi z toho totiž už vážně docela smutno. A to radši nemluvím o úrovni recenzovaných kempů, které dostaly zlatou hvězdu. Prohlásit „sociální zařízení jsou oukej“ totiž vážně v mých očích nestačí.

MYTakže Novo. Zpravodajskou relaci bych prosil zkrátit na původní půlhodinu (Ach, kde ty loňské sněhy jsou?). A podobné reportáže do deníčku si radši strčte za klobouk. Nebo do Snídaně s Novou. Díky!