Pražský Majáles: PŘED

Už zítra se horda pražských i blízkopražských (zdravíme na Černý most a do Písnice!) studentů vydá do krásného prostředí Stromovky, aby si tam dali pár piv, poslechli si své oblíbené kapely a udělali po půlce Prahy bordel s prázdnými kelímky. Organizační stránka Pražského Majálesu je něco, z čeho nám jde hlava kolem už nějaký ten rok, a tak jsme se tentokrát rozhodli zprostředkovat naše dojmy z přípravy (nyní) i ze samotného pátečního majálesu (druhým dílem v sobotu).

Web, který má poskytovat informace o celé obrovské akci, je jedním slovem mizérie. Dozvíte se asi milion věcí o širším programu oslav (koho kdy zajímala volba krále majálesu?!!!), o tom, co dělat, pokud chcete finančně podpořit pořádání akce či se aktivně účastnit na programu. Běžný návštěvník jako já je však neuvěřitelně zmaten.

Zajímal by mě třeba plánek areálu. To je celkem fér požadavek, co říkáte? No, a v Sherwoodu (firmě, která dělá celé majálesové PR) si řekli NE! Jedinou šanci mají majitelé telefonů a empétrojek s jablíčkem na zadní straně. Androidová aplikace byla slíbena taky, leč se na ni v tom shonu nějak zapomnělo, že.

Pražský majáles: PŘED

Říkali jste něco o tom, že majáles je oslava inteligence? Zdroj: praha.majales.cz

Koupil jsem si v předprodeji lístek. Tím jsem pořadatelům udělal obrovskou radost. Na webu je totiž poněkud laškovně napsáno toto: „Nemůžeme garantovat, že budou ještě vstupenky na místě – spíš nebudou!“ No, to je veliká legrace, vzhledem k tomu, že velká část lidí se rozhoduje o své účasti na základě aktuální nálady a počasí. Tak jim pohrozíme, že když se rozhodnou pozdě, na majáles se nedostanou, a peníze za předprodejové lupeny se jen pohrnou! Existuje snad někdo, kdo by pochyboval o tom, že nebude problém koupit lístek na místě; že se kapacita areálu nenaplní, zvlášť když oproti loňským třicítkám bude letos necelých dvacet stupňů a déšť? Vtipálci.

A ke svému lístku se ještě vrátím. Jeho součástí je takzvaný m-kupon, který mě má opravňovat k získání super slevy u jednoho z partnerů. 15% sleva na oblečení, o kterém jsem nikdy neslyšel, je bombová, co říkáte? Minulý rok jsme mohli vyrazit za šedesát korun do multikina, ale kde ty loňské sněhy jsou…

Mohl bych pokračovat řadou věcí, od informací ohledně pronášení vody a svačiny do areálu, přes na můj vkus poněkud nevhodně poskládaný program. Žánrově podobné překrývající se kapely určitě neudělají radost řadě lidí.

MYAsi však bude lepší se těšit a zítra si to užít. Že si mohu vzít do areálu vodu jsem se nakonec dovtípil na stránkách Hradeckého Majálesu. S našimi dojmy se vrátíme v sobotu, zatím vzkazujeme organizátorům, aby návštěvníky nestrašili a aby trošku zapracovali na bourání informační bariéry. Děkujeme.

Update: Androidí appka je v předvečer majálesu venku. To abyste mi nezapomněli ještě 83x napsat, že jsem hloupej 🙂