Přiznání

Fenomén. Tak nazvala přiznávací mánii, jež propukla v České republice, média. Pitomost, která vydržela být vtipná první dvě hodiny. Tak ji povýšenecky nazývám já a nestydím se za to. Protože obdobné koncepty tu jsou, byly a budou a vždy tak trochu ztroskotají na tom, že si všichni myslí, kdovíjak nejsou třeskutě vtipní a zajímaví. (Ano, i my.)

Předpokládám, že se vám nepodařilo v posledních týdnech nějaké to přiznání na sociálních sítích minout. Přiznávají se všichni. Tedy novočeštinou, přiznání mají všichni. Mají je vysoké školy, kde se neustále točí okolo toho, že studentce je dvaadvacet a stále je panna, případně právě načala svůj druhý semestr a druhou desítku souloží na půdě školy. Mají je střední školy, města, Brno, brzy snad i mateřské školy. Mají je také kuchaři, což považuji za největší omyl lidstva od doby, kdy Nicolas Cage dostal zlatou sošku za nejlepší herecký výkon v hlavní roli.

Jó, tohle byl taky velkej průser. Foto: Nicolas Cage, il prossimo Oscar è tuo

Jó, tohle byl taky velkej průser.

Původně facebooková záležitost přerostla svým provozovatelům trošku přes hlavu (stovky a tisíce příspěvků odeslaných přes formulář na Google docs zkrátka vyfiltrovat nejde), a tak se přiznání pro největší zájmové skupiny snaží přesunout na svou vlastní doménu Přiznej.cz. Přiznat se zde může skutečně každý a uživatelé hlasují o tom, co je super, a co tak úplně ne. Čímž se z přiznání stává zatím nejhloupější bratříček Zpovědnice a Lamera. Však posuďte sami nad téměř náhodným výběrem populárních přiznání napříč kategoriemi.

  • Ahoj, je mi 17 let s mím přítelem chodíme už 3 měsíce bere mě k sobě domů, ale já nemohu on to má doma luxusně zařízený a my jsme celkem chudý a rodiče jsou dost zaostalý. Co mám dělat ?
  • Je smutné, že v dnešní době se lidé dělí jenom na tlusté a hubené, hezké a ošklivé… na nějakou „vnitřní“ krásu se už dneska (bohužel) nikdo nedívá…
  • Myslím si že by měla bejt zase povinná vojna. Přestalo by tu chodit tolik zženštilých kluků které k smrti nesnáším.
  • Hlásím se na matfyz a doufám, že tam potkám nějakou inteligentní a hezkou slečnu 🙂 Najít hezkou problém nikdy nebyl ale hezkou a k tomu chytrou, to už docela jo. Jsem naivní nebo mám konečně šanci potkat dívku svých snů, která na mě nebude čumět jak péro z gauče, když se jí zeptám na bázi nějakého prostoru nad tělesem C?
  • mám radši dotu 2 než lolko …
  • Mám za sebou učební obor pekař/ka s následnou nádstavbou! A přesto studuju pětiletý obor psychologie! A NAPOPRVÉ!!!
  • Líbí se mi moje fajn kamarádka. Jenže já ji představil spolužákovi a teď si začali velice vypisovat a volat. A já ji fakt chci. Co mám dělat???

Vážení a milí, opravdu si myslíte, že se vám daří naplňovat smysl přiznání, „přiznej anonymně něco vtipného, šokujícího či zajímavého a souvisejícího s touto stránkou“? Jasně, jste anonymní. Ale nejste ani vtipní, ani šokující, ani zajímaví. Možná jste někteří trošičku zakomplexovaní, a pokud ano, zkuste tak po našem vzoru činit na vlastní doméně a s vlastním publikem.

MYDěcka, hybajte na Zpovědnici nebo začněte blogovat a pokuste se pochopit, že přiznání jsou mnohem více o kvalitě než kvantitě. Že to není soutěž o to, kdo vymyslí nejtřeskutější vtípek (ta probíhá na Lameru). Navíc, pokud si mladí začnou myslet, že to na světě skutečně chodí stejně či podobně jako na přiznání holek a kluků, bude to ještě větší problém pro mezilidské vztahy, než když Linda Lovelace natočila své první Hluboké hrdlo.